gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Dennis Wolsink nieuw gezicht in bestuur Waterschap Rijn en IJssel

85c2d6699a9a44fc8ee1bc551cdbafd2

Het nieuwe college van het Waterschap Rijn en IJssel is bekend geworden. Dennis Wolsink is namens BBB het enige nieuwe gezicht als heemraad, Antoinet Looman, Floor Wissing en Peter Schrijver behouden hun rol naast dijkgraaf Hein Pieper.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Het nieuwe college van het Waterschap Rijn en IJssel is bekend geworden. Dennis Wolsink is namens BBB het enige nieuwe gezicht als heemraad, Antoinet Looman, Floor Wissing en Peter Schrijver behouden hun rol naast dijkgraaf Hein Pieper.

Net als bij de provinciale verkiezing werd de BBB ook bij de waterschapsverkiezing de grote winnaar. Met negen zetels is het veruit de grootste partij, waardoor lijsttrekker Wolsink uit Ruurlo nu naar voren is geschoven als nieuwe heemraad. Looman (Water Natuurlijk), Wissing (VVD) en Schrijver (geborgde zetel LTO) zaten ook in de vorige periode al in het waterschapsbestuur. Eerder dit jaar werd ook bekend dat Pieper nog zes jaar doorgaat als dijkgraaf voor het Waterschap Rijn en IJssel. De bestuurder is sinds 2011 in dienst en is inmiddels gestart aan zijn derde termijn.

Het nieuwe bestuursakkoord van het Waterschap Rijn en IJssel, genaamd ‘In Vertrouwen Samen Vooruit’ is deze week ook aangenomen. Hoofdlijnen zijn daarin onder meer voorbereiden op de klimaatverandering, het versterken van dijken en het verbeteren van de waterkwaliteit. “Het hele bestuur wil het beleid samen met de inwoners, bedrijven, maatschappelijke organisaties en andere overheden in het gebied verder vormgeven”, meldt het waterschap.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met REGIO8.

© Foto: Waterschap Rijn en IJssel

Lees ook

MIVA Collecte 2026 (002)

MIVA collecte in alle katholieke kerken

Als elke minuut telt, kan een ambulance het verschil betekenen tussen leven en dood. Op de eilanden in het Victoriameer in Tanzania sterven onnodig veel mensen door gebrek aan vervoer. Daarom staat de jaarlijkse MIVA-kerkcollecte in heel Nederland in het teken van een ambulanceboot voor arts Athuman. Daarmee kunnen zwangere vrouwen, zieke kinderen en andere kwetsbare patiënten sneller levensreddende zorg krijgen.

JB-WelzijnLochem-2026-07-24-0055

Zomertoer in Laren trekt jong en oud

Laren stond op 24 juli in het teken van de Zomertoer van Welzijn Lochem. In Kulturhus ’t Kruispunt werden bezoekers vanaf 11.00 uur ontvangen met koffie en thee, waarna om 12.00 uur een gezamenlijke lunch volgde, verzorgd door Kulturhus Het Kruuspunt. Ruim dertig oudere deelnemers schoven aan voor een gezellige maaltijd vol ontmoeting en samenzijn.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.

SchipRijn

Sluizen bij Eefde dicht vanwege droogte: ook onttrekkingsverbod

Het sluizencomplex bij Eefde mag vanaf zaterdagmiddag niet meer gebruikt worden door scheepvaart. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal.

Build For Gambia 2026 (002)

Studenten Graafschap College zetten zich in voor bouwprojecten in Gambia

Zestien studenten en drie docenten van het Graafschap College uit Doetinchem reizen dit najaar naar Gambia om daar scholen op te knappen en kinderen een betere leeromgeving te geven. Om deze bijzondere reis en de werkzaamheden mogelijk te maken, is de projectgroep nog op zoek naar bedrijven en particulieren die het initiatief financieel willen ondersteunen.