gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Denk mee over het collegeprogramma van de gemeente Lochem

beeld-collegetour-2022-2026-gemeente-Lochem

Wat zijn onderwerpen waaraan burgemeester en wethouders tot en met 2026 aandacht moet besteden? Wat moet met voorrang? Waar liggen onbenutte kansen? Het college luistert graag naar inbreng van inwoners van de gemeente Lochem voor het collegeprogramma op 4 momenten in oktober.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Wat zijn onderwerpen waaraan burgemeester en wethouders tot en met 2026 aandacht moet besteden? Wat moet met voorrang? Waar liggen onbenutte kansen? Het college luistert graag naar inbreng van inwoners van de gemeente Lochem voor het collegeprogramma op 4 momenten in oktober.

Gemeentebelangen, VVD en Meedenken met Lochem hebben in hun coalitieakkoord opgeschreven waaraan zij willen werken. Het college werkt nu aan een collegeprogramma waarin staat hoe B&W dit gaan uitvoeren. "Als college werken we voor al onze inwoners, verenigingen en bedrijven. Daarom willen we voordat we het collegeprogramma presenteren, graag in gesprek. Luisteren om onze ideeën aan te scherpen. Niet alleen dit najaar, maar de hele bestuursperiode”. Aldus Burgemeester Sebastiaan van ’t Erve. Inwoners, verenigingen, ondernemers en bedrijven kennen de gemeente Lochem goed en hebben vaak goede ideeën. Daarom roept de gemeente iedereen op om met de burgemeester en de wethouders in gesprek te gaan.

De luistercafés zullen plaatsvinden op 14, 18 en 19 oktober. Op vrijdagmiddag 14 oktober zal er ook in gesprek worden gegaan buiten op straat. De exacte tijden en locaties zijn te vinden op de website www.lochem.nl/collegetour. Ook is daar het coalitieakkoord te vinden. Het coalitieakkoord ligt ook vanaf vrijdag 30 september ter inzage in het gemeentehuis in Lochem, bij loket Gorssel, in buurtcentra en bibliotheken. Per luistercafé kunnen maximaal 75 inwoners meedoen. Ook jongeren vanaf 16 jaar zijn van harte welkom. Aanmelden kan uiterlijk tot 12 oktober op www.lochem.nl/collegetour. Via een e-mail aan bestuurssecretariaat@lochem.nl of door te bellen met (0573) 28 92 22.

Foto: Gemeente Lochem

Lees ook

MIVA Collecte 2026 (002)

MIVA collecte in alle katholieke kerken

Als elke minuut telt, kan een ambulance het verschil betekenen tussen leven en dood. Op de eilanden in het Victoriameer in Tanzania sterven onnodig veel mensen door gebrek aan vervoer. Daarom staat de jaarlijkse MIVA-kerkcollecte in heel Nederland in het teken van een ambulanceboot voor arts Athuman. Daarmee kunnen zwangere vrouwen, zieke kinderen en andere kwetsbare patiënten sneller levensreddende zorg krijgen.

JB-WelzijnLochem-2026-07-24-0055

Zomertoer in Laren trekt jong en oud

Laren stond op 24 juli in het teken van de Zomertoer van Welzijn Lochem. In Kulturhus ’t Kruispunt werden bezoekers vanaf 11.00 uur ontvangen met koffie en thee, waarna om 12.00 uur een gezamenlijke lunch volgde, verzorgd door Kulturhus Het Kruuspunt. Ruim dertig oudere deelnemers schoven aan voor een gezellige maaltijd vol ontmoeting en samenzijn.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.

SchipRijn

Sluizen bij Eefde dicht vanwege droogte: ook onttrekkingsverbod

Het sluizencomplex bij Eefde mag vanaf zaterdagmiddag niet meer gebruikt worden door scheepvaart. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal.

Build For Gambia 2026 (002)

Studenten Graafschap College zetten zich in voor bouwprojecten in Gambia

Zestien studenten en drie docenten van het Graafschap College uit Doetinchem reizen dit najaar naar Gambia om daar scholen op te knappen en kinderen een betere leeromgeving te geven. Om deze bijzondere reis en de werkzaamheden mogelijk te maken, is de projectgroep nog op zoek naar bedrijven en particulieren die het initiatief financieel willen ondersteunen.