gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Dahlhaus (20) kan De Graafschap helpen

Dahlhaus

Aanvaller Jasper Dahlhaus uit Doetinchem staat met FC Eindhoven op pole position om de vierde periode van de eerste divisie in de wacht te slepen. Wanneer de Eindhovenaren vrijdag een goed resultaat behalen pakt dat ook goed voor De Graafschap en spelen de Doetinchemmers, net...

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Aanvaller Jasper Dahlhaus uit Doetinchem staat met FC Eindhoven op pole position om de vierde periode van de eerste divisie in de wacht te slepen. Wanneer de Eindhovenaren vrijdag een goed resultaat behalen pakt dat ook goed voor De Graafschap en spelen de Doetinchemmers, net als de de ploeg van Dahlhaus, nacompetitie.

"Voor ons een belangrijke wedstrijd en voor De Graafschap ook", zegt de twintigjarige Dahlhaus in aanloop naar vrijdagavond. "Wij kunnen de periode pakken en daar gaan we voor." Vrijdag kan FC Eindhoven op bezoek bij nummer twee FC Volendam de vierde periode binnen halen. Ondanks dat de Palingboeren uitgespeeld zijn, de ploeg is gepromoveerd, verwacht Dahlhaus een moeilijke pot in Noord-Holland: "Het is nog steeds een ploeg met kwaliteit en ze staan niet voor niks tweede, dus het gaat sowieso spannend worden." FC Eindhoven is zelf al verzekerd van een plek in de nacompetitie, maar de eer en de financiële beloning van een periodetitel werken voldoende motiverend.

Dit seizoen heeft Dahlhaus een vaste basisplaats bij het goed presterende FC Eindhoven en is hij belangrijk geweest, met acht doelpunten en vijf assists tot nu toe. "Ik ben eigenlijk heel tevreden", zegt de Doetinchemmer. "Ik heb rond de winter een nieuwe positie gekregen en sta nu aan de linkerflank. Dat bevalt me eigenlijk heel goed. Tot nu toe loopt het lekker." Met de Eindhovenaren speelt de twintigjarige een sterk seizoen. "We doen het eigenlijk al vanaf het begin van het seizoen goed, we hebben een goed team en we weten wat we van elkaar kunnen verwachten. Daardoor denk ik ook dat we nu derde staan."

Als jonge voetballer van amateurclub Viod verliet Dahlhaus de Achterhoek al vroeg om in de jeugd van Vitesse te gaan spelen. Via Willem II kwam hij bij FC Eindhoven. Hoewel hij al lang niet meer in Doetinchem voetbalt, is hem wel duidelijk gemaakt dat hij De Graafschap vrijdagavond met zijn ploeg kan helpen. "Ik heb al wel een paar berichten gekregen uit Doetinchem, maar ik heb momenteel wel echt de focus op FC Eindhoven", zegt de aanvaller. "Tuurlijk hoor ik het wel als ik in Doetinchem ben en volg ik het ook een beetje.

Mocht De Graafschap de play-offs vrijdag halen, dan wacht maandag gelijk een ontmoeting met FC Eindhoven. Voor Dahlhaus zou het dan voor de derde keer dit seizoen tot een ontmoeting komen met de club uit zijn geboortestad. "Het geeft toch een bepaald gevoel als je tegen de club waar je vandaan komt speelt", zegt Dahlhaus, die aangeeft dat hij er zich op het veld wel voor af kan sluiten. "Het is nog steeds wel gewoon een normale wedstrijd, maar met een iets anders gevoel erbij."

Het contract van de Doetinchemmer loopt na dit seizoen nog één jaar door bij FC Eindhoven. Een concreet toekomstplan heeft de jonge Achterhoeker nog niet, hoewel het blauw-wit van De Graafschap hem ook mooi lijkt. "Ik denk dat het altijd leuk is als je wat ouder bent om terug te gaan naar de club waar je vandaan komt en bent opgegroeid", aldus Dahlhaus, die speculaties wel voor zich uitschuift. "Daar hou ik mij niet mee bezig, dat zie ik allemaal wel als het seizoen klaar is. Nu gewoon eerst de play-offs goed doorkomen en mijn ding doen en dan gaan we het zien."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Foto: FC Eindhoven

Lees ook

P1011770 (002)

Burgemeester Kruijffbad verwacht 25.000e bezoeker van dit seizoen

Het openluchtzwembad in Steenderen hoopt binnenkort de 25.000e bezoeker van dit seizoen te kunnen verwelkomen. Die krijgt naast een feestelijk onthaal ook een mooi cadeau: een persoonlijk zwemabonnement voor zwemseizoen 2027.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.