gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Burgerforum over noodzaak: "Hengelo heeft te lang stilgestaan"

WhatsApp-Image-2023-12-01-at-11.09.03

Een eigen identiteit creëren, aan de slag gaan met onder andere woningbouwplannen en meer inspraak in de lokale politiek. Dat waren de geluiden die tijdens de tweede bijeenkomst van het burgerforum 'Hengelo in de steigers' te horen waren. Woensdagavond kwamen burgers samen met...

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Een eigen identiteit creëren, aan de slag gaan met onder andere woningbouwplannen en meer inspraak in de lokale politiek. Dat waren de geluiden die tijdens de tweede bijeenkomst van het burgerforum 'Hengelo in de steigers' te horen waren. Woensdagavond kwamen burgers samen met de Stichting G1000 en de gemeente Bronckhorst in het café van sporthal de Kamp.

"Als burger word je te weinig ingelicht", vindt Ton te Barge, mede-initiatiefnemer van het burgerforum. De gemeente ziet het nieuwe orgaan inmiddels als een serieuze overlegpartner, waarvoor de initiatiefnemers Bronckhorst bedanken. "Er moet iets veranderen in het dorp, we weten niet eens welk soort woningen er nodig zijn in het dorp", zegt Ten Barge, die vindt dat Hengelo te lang heeft stilgestaan. Hij hoopt via de op te richten burgerraad echt stappen te zetten: "Daarom hebben wij contact gezocht met G1000."

"Stichting G1000 organiseert Burgerberaden door heel Nederland, op een onafhankelijke wijze, zodat niemand het resultaat naar zijn hand kan zetten", aldus G1000-grondlegger Harm van Dijk. Een burgerraad is ook volgens Van Dijk precies wat Hengelo nodig heeft. Zo zegt hij over de omgevingsvisie van de gemeente Bronckhorst: "Ik mis, in de volle breedte, dat Hengeloërs mogen zeggen wat zij belangrijk vinden." Volgens de stichting is het de bedoeling dat het vertrouwen tussen burger en overheid hersteld wordt.

"Hengelo moet weer levendig worden, een eigen identiteit ontwikkelen", aldus Ten Barge. Als voorbeeld noemt hij onder andere dorpen zoals Vorden, of Zelhem: "Hengeloërs gaan naar die dorpen om daar dingen te gaan doen, gelukkig komt daar steeds meer verandering in." Bronckhorst heeft 44 dorpen, die volgens Ten Barge allemaal een eigen karakter hebben. "De karakteristiek van Hengelo zit tussen stedelijk en platteland in", aldus Ten Barge.

De volgende stap in het G1000-proces is het selecteren van burgers die in de volwaardige burgerraad willen. Van alle geïnteresseerden worden ongeveer honderdzestig mensen geloot. Volgens Van Dijk zijn hier specifieke marges voor: "62% procent van de deelnemers zijn gelote burgers, de andere plekken zullen worden vergeven aan politici, werkgevers en vrijdenkers." De marges zijn een weerspiegeling van de maatschappij, om een zo eerlijk mogelijk proces te krijgen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

© Foto: REGIO8

Lees ook

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Van moestuinvondst tot museumstuk

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend

JB-Oranjefeest wborch-2026-06-20-0155

Oranjefeest in De Wildenborch

Op zaterdag 20 juni 2026 vond in buurtschap De Wildenborch, nabij Vorden, het jaarlijkse Oranjefeest plaats. Op het terrein aan de Wildenborchseweg 20 stond de dag traditiegetrouw in het teken van gezelligheid, gemeenschapszin en het bekende vogelschieten.

JB-Hamacrun1-2026-06-20-0105

29e Hamac Run in Harfsen

Op zaterdag 20 juni 2026 vond op circuit Het Peppelenbos in Harfsen de 29e editie van de Hamac Run plaats. Kinderen en volwassenen met een beperking stonden daarbij centraal als eregasten.

Rene Arendsen monteert audiotour Stedelijk Museum Zutphen (002)

Nieuwe audiotour neemt bezoekers mee op spannende reis door Zutphense geschiedenis

Het Stedelijk Museum Zutphen presenteert een gloednieuwe audiotour. Begeleid door sfeervolle muziek en bijpassende geluiden maken bezoekers een bloedstollend spannende reis door de geschiedenis van Zutphen en Gelderland. De belangrijkste hoogte- en dieptepunten komen voorbij. Denk aan de Vikingaanval uit de vroege middeleeuwen, de bloeitijd van de Hanze en het bombardement op Zutphen tijdens de Tweede Wereldoorlog.