gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Bronckhorst investeert ook komende vier jaar in Jeugdfonds Sport

rtvideaal-gemeentehuis-bronchkorst-01

De gemeente Bronckhorst heeft de samenwerking met het Jeugdfonds Sport en Cultuur met vier jaar verlengd. Per jaar stelt Bronckhorst 35.000 euro beschikbaar zodat alle kinderen uit de gemeente kunnen sporten en zich cultureel kunnen ontwikkelen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

De gemeente Bronckhorst heeft de samenwerking met het Jeugdfonds Sport en Cultuur met vier jaar verlengd. Per jaar stelt Bronckhorst 35.000 euro beschikbaar zodat alle kinderen uit de gemeente kunnen sporten en zich cultureel kunnen ontwikkelen.

Het Jeugdfonds zorgt dat kinderen tussen de vier en zeventien jaar, waarvan de ouders het niet kunnen betalen, kunnen sporten of culturele activiteiten kunnen beoefenen. De organisatie betaalt de contributie of lesgeld direct aan verenigingen. Ook zorgen ze voor materialen of kleding wat nodig is voor de kinderen. Voor sport is de richtlijn 260 euro per jaar per kind, en voor cultuur is dit 460 euro. De aanvragen voor de kinderen wordt gedaan door medewerkers van het sociale team van Bronckhorst.

De gemeente laat weten dat de samenwerking met het Jeugdfonds niet het enige is wat ze doen om kinderen jonger dan achttien jaar te ondersteunen. "Onze gemeente kent een participatiebijdrage voor kinderen jonger dan 18 jaar en het kindpakket, voor andere activiteiten dan die waarop het Jeugdfonds zich richt", laat de gemeente weten. "Denk aan kosten die voortvloeien uit het volgen van onderwijs, zoals zelf aan te schaffen leermiddelen- en deelname aan schoolreisjes."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8.

© Foto: RTV Ideaal (archief)

Lees ook

Patrick Nijenhuis1

Heavensride 2026: fietsen voor een hoger doel met de Duveltrappers

Op zaterdag 27 juni 2026 is het weer zover: de Heavensride. Voor de tweede keer stapt het team Duveltrappers op de fiets om deze bijzondere tocht te rijden. Een sportieve uitdaging van formaat, maar vooral een dag met een diepere betekenis.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

car-1865856_1280

Verkeerd dragen van de gordel: duizenden boetes in Gelderland

Even een kort ritje zonder gordel, of hem pas omdoen als je twee straten verder bent: het is gevaarlijk én het kan je een forse prent opleveren. In 2025 werden in Gelderland 3.052 boetes uitgedeeld voor het niet of verkeerd dragen van de gordel. Dat zijn er 17% meer dan in 2024. Dat blijkt uit onderzoek van occasion- en vergelijkingsplatform Gaspedaal.nl.

aerofonia 1 (002)

Blazersensemble Aerofonia zoekt leden om samen vrolijke muziek te maken

Binnen Boogie Woogie, centrum voor kunst en cultuur in Winterswijk, zijn meerdere ensembles actief. Een van die ensembles is Aerofonia, een acht leden tellend blazersensemble dat vooral vrolijke muziek van onder meer Mozart, Krommer en Beethoven speelt. Het octet wil graag wekelijks in volledige samenstelling spelen en is daarom op zoek naar uitbreiding.

2025 Zomertour-DetmerEefde-BB

Zomertoer 2026 brengt ontmoeting en activiteiten in de kernen

In de zomer van 2026 organiseert Welzijn Lochem opnieuw de Zomertoer: een reeks laagdrempelige ontmoetingsdagen in verschillende kernen van de gemeente Lochem. In samenwerking met lokale verenigingen, organisaties, ondernemers en vrijwilligers wordt in elke kern een afwisselend programma aangeboden, passend bij wat er lokaal leeft.

WhatsApp Image 2026-06-11 at 21.18.25

Bronckhorst vergroot tijdelijk bouwvrije zone rond geitenhouderijen

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond ingestemd met het tijdelijk uitbreiden van de bouwvrije zone rond geitenhouderijen van 500 naar 1000 meter. Daardoor kunnen nieuwe woningbouwplannen niet van de grond komen. Volgens het college gaat het om ongeveer tachtig woningen in de hele gemeente.