gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Brandstof nog tot en met eind juni goedkoop

Tankshop-Heinen-brandstoffen-6-scaled-1

Alles wordt duurder, maar de brandstofprijzen gaan juist omlaag. Fijn natuurlijk, maar hoe kan dat? Omroep Gelderland zocht het uit. Sinds 5 december is er een boycot op Russische benzine en sinds 5 februari is ook de import van Russische diesel en kerosine verboden. De verwac...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Alles wordt duurder, maar de brandstofprijzen gaan juist omlaag. Fijn natuurlijk, maar hoe kan dat? Omroep Gelderland zocht het uit. Sinds 5 december is er een boycot op Russische benzine en sinds 5 februari is ook de import van Russische diesel en kerosine verboden. De verwachting was dat hierdoor de brandstofprijzen flink zouden stijgen, maar het tegendeel is waar.

De leveranciers van olie hadden best wel even de tijd om over te stappen op brandstof uit andere landen. "Deze overgang is beter gegaan dan verwacht en er is hierdoor voldoende voorraad", vertelt Gerrit Heinen van tankstation Heinen in De Heurne. Ook is de waarde van de euro de laatste tijd gestegen ten opzichte van de dollar. "Dit is gunstig omdat de waarde van benzine en diesel erg afhankelijk is van de prijs van ruwe olie", vertelt Paul van Selms van United Consumers. "De prijs van deze ruwe olie wordt doorgaans berekend in dollars.

De lage brandstofprijs hebben we voor een groot deel te danken aan de accijnsverlaging op benzine, diesel en LPG die is ingegaan op 1 april 2022. Deze accijnsverlaging werd destijds ingevoerd om mensen tegemoet te komen met de stijgende energieprijzen. Zonder deze verlaging zou je al snel weer rond de 2 euro betalen voor benzine. Deze verlaging geldt tot en met 30 juni van dit jaar. Hierna wordt de accijnsverlaging weer afgebouwd en zal de prijs dus weer stijgen.

© Foto: RTV Ideaal

Lees ook

JB-4edagavond4daagse-2026-06-05-0049

Avond4daagse Lochem 2026 | dag 4

De vierde en laatste dag van de 50e Avond4daagse in Lochem was een bijzondere afsluiting van een feestelijke editie. De routes voerden dit keer langs en door verschillende bedrijven in Lochem, waar de deelnemers gastvrij werden ontvangen.

5-6-2026 Reurpop(47)

Reurpop 2026 | vrijdagavond

De eerste avond van Reurpop 2026 heeft ondanks regen en modder veel publiek naar Ruurlo getrokken. Het terrein was goed gevuld en de sfeer was warm en gemoedelijk, precies zoals Reurpop is bedoeld.

Rabobank-Reurpop

Reurpop 2026 | Rabobank en Reurpop gaan een maatschappelijk partnerschap aan

De coöperatieve bank verbindt haar naam aan het vrijwilligersplein van het festival en onderstreept daarmee het belang van de ruim 800 vrijwilligers die ieder jaar bijdragen aan het succes van Reurpop.

opening kombord wethouder Schutte OG burgemeester Stapelkamp Aa (002)

Bredevoort verwelkomt Vestingsteden met bord en opent historische belevingsroute 'Bredevoort Belegerd'

Vestingstad Bredevoort zette donderdag 4 juni een bijzondere stap in het zichtbaar maken van haar rijke geschiedenis. Voorafgaand aan de officiële opening van de nieuwe historische belevingsroute Bredevoort Belegerd werden de Vestingsteden-komborden onthuld. Hiermee wordt de toetreding van de gemeente Aalten tot de Vereniging van Nederlandse Vestingsteden (VNV) ook zichtbaar in het straatbeeld.

calculator

Oude IJsselstreek sluit 2025 af met positief resultaat en zichtbare maatschappelijke resultaten

Het college van burgemeester en wethouders biedt de jaarstukken 2025 aan de gemeenteraad aan. De jaarrekening laat zien dat Oude IJsselstreek het jaar afsluit met een positief financieel resultaat van € 7,7 miljoen. Tegelijkertijd benadrukt het college dat een belangrijk deel van dit resultaat incidenteel van aard is en dat zorgvuldige keuzes nodig blijven met het oog op de financiële toekomst.

WhatsApp Image 2026-06-04 at 21.05.26 (002)

Reurpop 2026 | RTV Ideaal dit weekend live vanaf Reurpop

Dit weekend staat Ruurlo volledig in het teken van Reurpop 2026, het driedaagse festival dat jaarlijks duizenden bezoekers trekt. RTV Ideaal is ook dit jaar mediapartner en verzorgt het hele weekend live verslag vanaf het festivalterrein.