gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Beltrum blikvanger van Silo Art Tour Achterhoek

Berkelland-silo-art-tour-beltrum_Before_EllisMiddelkamp-scaled

De achtste Silo Art Tour Achterhoek locatie is bekend: Boerenshop De Vuurdoorn in Beltrum. De hoge gevel van het voormalige mengvoederbedrijf wordt in de week van 11 april onder handen genomen door kunstenaar GOMAD (Marcus Debie).

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

De achtste Silo Art Tour Achterhoek locatie is bekend: Boerenshop De Vuurdoorn in Beltrum. De hoge gevel van het voormalige mengvoederbedrijf wordt in de week van 11 april onder handen genomen door kunstenaar GOMAD (Marcus Debie).

Kunstenaar Marcus Debie (artiestennaam GOMAD) komt uit Sittard en is gespecialiseerd in muurschilderingen, toegepaste graffiti en street art. Hij heeft ruim 35 jaar ervaring en onder andere het grootste street art kunstwerk van Nederland op zijn naam staan in Oss. Zijn werk wordt gekenmerkt door een samensmelting van fotorealistische graffitikunst en grafische elementen. Voor het Silo Art Tour kunstwerk in Beltrum heeft GOMAD o.a. inspiratie gehaald uit de ontwikkeling die Beltrum heeft doorgemaakt als agrarisch gebied, de lokale gemeenschapszin en bekende Beltrumse activiteiten, zoals het Bloemencorso en de Survivalrun. En is daarmee een creatieve Ode aan wonen, werken en leven in dit dorp in de gemeente Berkelland.

Het pand van Boerenshop De Vuurdoorn verbeeldt de enorme ontwikkeling van Beltrum als agrarisch gebied en de groei van het dorp. Dit werd al ingezet voor de Tweede Wereldoorlog, maar kreeg een vlucht met de ruilverkaveling tussen 1952 en 1959. In 2015 heeft het Rijk de ruilverkavelingsgebieden “Beltrum I en II” aangeduid als één van de belangrijkste wederopbouwgebieden van Nederland.

Foto: Ellis Middelkamp

Lees ook

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

't Overschotje

't Overschotje

De zomer bij ‘t Overschotje

In de zomer blijven de leden van ’t Overschotje gewoon doorspelen. Omdat het op sommige dagen te warm was om ’s middags te spelen, is er al een paar maal ’s avonds gespeeld.

BrommersKarke20

Brommerliefhebbers uit Toldijk bezitten compleet Zündapp-archief

Inmiddels is het voor brommerliefhebbers uit heel het land vaste prik: Brommers Kieken in de Karke. Het evenement werd zaterdag voor de elfde keer gehouden in de Remigiuskerk in Steenderen. Dit jaar was het thema 'Onze oosterburen' en stonden de brommers uit Duitsland centraal.