gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

BBB-voorvrouw Van der Plas dankbaar voor 'proteststem' uit Achterhoek

BBB-voorvrouw Caroline van der Plas is dankbaar voor de steun die ze heeft gekregen uit de Achterhoek. In alle gemeenten in de regio werd haar partij de grootste, met uitschieters tot boven de veertig procent in plattelandsgemeenten Berkelland en Bronckhorst. Een proteststem w...

Tim Rondeel |  | Aangepast op

BBB-voorvrouw Caroline van der Plas is dankbaar voor de steun die ze heeft gekregen uit de Achterhoek. In alle gemeenten in de regio werd haar partij de grootste, met uitschieters tot boven de veertig procent in plattelandsgemeenten Berkelland en Bronckhorst. Een proteststem wil ze het zelf niet noemen.

“Daarmee proberen ze het een beetje klein te houden”, zegt Van der Plas in reactie op de eclatante verkiezingszege bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten én het Waterschap Rijn en IJssel. “Laten er een paar proteststemmen bij zitten, maar normaal gesproken bleven die mensen thuis uit protest. Nu zijn ze juist naar de stembus gegaan. Dát is een wezenlijk verschil.” De verkiezingswinst op het platteland voelde ze al een beetje aankomen, maar de mate waarin verraste Van der Plas: “De Achterhoek is vanaf het begin al BBB-minded, dat zag je ook bij de Tweede Kamerverkiezingen. Maar ze hebben het nu extra laten zien, daar ben ik zeer dankbaar voor.”

Dat de partijleider mateloos populair is bleek wel bij de aftrap van de verkiezingscampagne in Beltrum, vorige maand. De tweedeling die momenteel voelbaar is in de samenleving werd daar ook tastbaar door een trekker die rondreed met de leus ‘Overheid en Media zijn niet te vertrouwen’. “Ik vind dat een hele harde uitspraak, want er zitten goede mensen bij de media en de overheid”, aldus Van der Plas, die hoopt dat de overheid meer voor verbinding kan zorgen. “Want ik snap het gevoel wel, de overheid mangelt ook gewoon heel veel burgers. De hele mindset moet anders.”

Dat is ook de belangrijkste insteek voor de formaties die nu volgen in de verschillende provincies. Bovenaan álle coalitieprogramma’s moet, wat Van der Plas betreft, staan dat de overheid in dienst staat van de burger: “Vaak is het andersom, mensen kunnen bijvoorbeeld de weg niet vinden als ze een bezwaar in willen dienen. Wij willen de burger in het hele beleid voorop stellen. Ik vraag ook aan provincies bij coalitieakkoorden om dat er als eerste regel in te zetten. De overheid is er voor de burger, en niet andersom.”

In Gelderland mag provinciale lijsttrekker Rik Loeters de kar nu gaan trekken. De voormalige Harderwijkse wethouder Gert Jan van Noort is inmiddels aangesteld als verkenner, woensdag maakt hij kennis met de partijvertegenwoordigers. “Hij is uit het juiste BBB-hout gesneden en zegt waar het op staat”, aldus Van der Plas over de Didamse lijsttrekker Loeters. “Hij is ondernemer, dus hij weet hoe het is. Los van de agrarische sector hebben ook MKB’ers te maken met een dwingende overheid die onuitvoerbare regels oplegt. Hij kan dat prima verwoorden.”

© Foto: REGIO8

Lees ook

110726_Hanna Mae_RaymondRothengatter_HR_DSC_1292 (002)

Openluchttheater Lochem verjongt: Hannah Mae trekt opvallend veel jeugd naar het groen

Het concert van Hannah Mae in Openluchttheater Lochem heeft afgelopen zaterdagavond gezorgd voor een opvallende trendbreuk. Waar de historische theaterlocatie in het groen traditioneel een wat ouder publiek trekt, stonden de tribunes ditmaal bomvol met honderden zingende tieners en twintigers.

_VG_1445 (002)

Eindvoorstelling Muzehof en Muzecollectief was een groot succes

Zaterdag 11 juli was Theater Hanzehof in Zutphen helemaal vol met 250 deelnemers en bijna 1000 bezoekers voor de uitverkochte voorstelling Koning van Katoren. Ieder jaar worden de eindvoorstellingen van de Projectweken georganiseerd door het Muzecollectief, Muzehof centrum voor de kunsten en diverse partners.

Staringcollege-1 (002)

Jongerenwerkers krijgen vaste plek bij Staring college in Lochem

Uit onderzoek van de GGZ van twee jaar geleden bleek bijna de helft van de jongeren met mentale problemen te kampen. In Lochem besloot het Staring college samen met de politiek hier wat aan te gaan doen.

Dutch Masters of Motocross00024

Dutch Masters of Motocross na tien jaar terug in Halle

Zondag was het eindelijk zover: precies tien jaar na de laatste editie in 2016 keerde de Dutch Masters of Motocross terug naar circuit de Kappenbulten in Halle. Het was direct een belangrijke wedstrijd, want het ging om de grote finale van het kampioenschap van 2026.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

IMG_3092 (002)

Frans Erik Terpstra nieuwe fractievoorzitter van GBB

De fractie van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB) heeft unaniem Frans Erik Terpstra gekozen als nieuwe fractievoorzitter. De benoeming volgt op het aantreden van Robbert van Velsen als wethouder van de gemeente Bronckhorst.