gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Basteom besluit “rollercoaster-week” met zege; late treffer in 98e minuut

sv-basteom-steenderen-baak-terrein-foto-vanaf-zwembad

SV Basteom heeft na een hele trieste week drie punten weten te pakken in de uitwedstrijd tegen de Ulftse Boys, de eindstand werd uiteindelijk 2-3. De week voorafgaande aan de wedstrijd stond voor de gehele vereniging Basteom in het teken van het onverwachte overlijden van club...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

SV Basteom heeft na een hele trieste week drie punten weten te pakken in de uitwedstrijd tegen de Ulftse Boys, de eindstand werd uiteindelijk 2-3. De week voorafgaande aan de wedstrijd stond voor de gehele vereniging Basteom in het teken van het onverwachte overlijden van clubicoon Gerrit Weijenberg. Voetbal was tijdelijk van ondergeschikt belang, de schok en de impact waren enorm binnen de club, waar Gerrit zoveel voor heeft gedaan en er werd vrijdags voor de wedstrijd dan ook op indrukwekkende wijze afscheid genomen van Gerrit, die ook bij bijna alle wedstrijden van Basteom 1 aanwezig was.

Voorafgaande aan de wedstrijd werd dan ook een minuut stilte in acht genomen, ter nagedachtenis aan Gerrit, en Basteom speelde met rouwbanden. De wedstrijd zelf werd een spektakelstuk. Net als in de thuiswedstrijd in Steenderen speelde Basteom compact en liet het initiatief aan Ulftse Boys. Dat betekende dat er goed georganiseerd verdedigd moest worden en dat lukte. Basteom kreeg ook haar kansen en na 15 minuten spelen was het raak. Cas Berns maakte vanaf rand strafschopgebied het eerste doelpunt. Na 30 minuten gevolgd door de 0-2, toen Huub Rutjes scoorde na een snelle aanval. Vijf minuten later kwam de 1-2 middels een goed ingekopte voorzet. 1-2 was ook de ruststand.

De 2e helft moest Basteom ver terug, de druk van de thuisploeg werd groter en groter, maar ook Basteom kreeg daardoor kansen op uitbreiding van de voorsprong. Lang leek het 1-2 te blijven tot in de 90e minuut toch de gelijkmaker viel, 2-2 en Basteom smachtte naar het einde. Ulftse Boys nog niet, de ploeg rook bloed en zette alles op de winnende treffer. De thuisploeg nam steeds meer risico’s en dat kwam hen in de 98e minuut duur te staan, balverlies in de opbouw betekende ineens een 2 tegen 1 situatie in de aanval voor Basteom. Danny van Wilsem hield het hoofd koel, gaf keurig en op tijd af aan Huub Rutjes en die wist vrij voor de keeper te scoren, 2-3 direct ook de eindstand en de ontlading bij alles wat Basteom was, was enorm.

Door deze overwinning heeft Basteom handhaving in de 4e klasse weer in eigen hand, maar dan moeten er nog wel punten gehaald worden. "Nog 3 wedstrijden te gaan, achtereenvolgend volgende week Basteom – Reunie, 7 mei Basteom – KSV en op 14 mei Keijenburgse Boys – Basteom. Er zullen toch 6 punten gehaald moeten worden in deze 3 wedstrijden om definitief veilig te zijn, dus Basteom-supporters zorg dat jullie erbij zijn, om de ploeg optimaal te ondersteunen" meldt SV Basteom.

© Foto: SV Basteom

Lees ook

Lijsttrekkers CDA PSWS27 (002)

Marieke Frank lijsttrekker CDA voor waterschapsverkiezingen Rijn en IJssel

Marieke Frank (54) uit Groenlo is door de leden van het CDA gekozen tot lijsttrekker voor de waterschapsverkiezingen van maart 2027 voor Waterschap Rijn en IJssel. Het waterschap beslaat delen van Gelderland en Overijssel.

JB-DonderdagZC-2026-07-16-0002

Nieuwe opzet

Zwarte Cross 2026 | dag 1

De nieuwe opzet van de Zwarte Cross draait vooral om een logischere indeling van het terrein en kortere looproutes voor bezoekers. Het hoofdpodium is verplaatst naar de westkant en de hoofdentree schuift op richting Vragender, zodat dagbezoekers dichter bij de ingang en de parkeerplaatsen uitkomen.

748883318_1592625545764213_7970145332420640925_n

Archeologen stuiten op Engelse vliegtuigbom bij Witte Paard in Zelhem

Archeologen stuitten donderdagmiddag op een vervelende verrassing tijdens hun werkzaamheden bij voormalig zalencentrum Het Witte Paard in Zelhem. Ze troffen een Engelse vliegtuigbom van 500 pond uit de Tweede Wereldoorlog aan.

Foto 1 (002)

Rozengaarde gaat voor bizar wereldrecord: 25 uur zwemmen op één dag

Het Doetinchemse zwembad Rozengaarde gaat voor een record: 25 uur zwemmen op één dag. Van zaterdag 24 op zondag 25 oktober 2026 gaat de klok een uur achteruit en ontstaat een unieke mogelijkheid: tientallen Doetinchemmers en Achterhoekers proberen dan het onmogelijke te behalen door 25 uur op één dag te zwemmen. Daarmee wordt geld ingezameld voor het goede doel. De 25 uur van Rozengaarde is daarnaast het officiële startschot van 50 jaar Rozengaarde.

Still persbericht snelle start asielzoekers werkt (002)

Snelle Start voor asielzoekers werkt: “Geef mensen een kans en zet de deur open”

De Achterhoek kampt met een groeiend tekort aan personeel. Tegelijkertijd wonen er in asielzoekerscentra mensen die graag willen werken en meedoen in de samenleving. De pilot ‘Snelle Start voor Asielzoekers in de Achterhoek’ brengt die twee werelden bij elkaar. Inmiddels zijn de eerste succesvolle matches een feit. Een bedrijf in Winterswijk en in Groenlo laten zien dat het werkt: voor werkgevers én voor asielzoekers.

MF00576

Verbod om water uit beken en sloten te pompen bij Waterschap Rijn en IJssel

Vanwege de aanhoudende droogte is het vanaf donderdag 16 juli 2026, 12.00 uur, verboden om water uit sloten, beken en andere wateren te pompen in het gebied van Waterschap Rijn en IJssel. Dit verbod stelt het waterschap in om de planten en dieren in en rond het water te beschermen. Ook wil het waterschap zo problemen met de waterkwaliteit en volksgezondheid voorkomen.