gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Basisscholen gemeente lochem ontvangen sport en beweegcontainer

uitreiking_beweegcontainer-gemeent-Lochem

Alle basisscholen in de gemeente Lochem krijgen een sport en beweegcontainer. De container zit vol met sport en speelmaterialen, die kinderen kunnen gebruiken op het schoolplein. De containers zijn beschikbaar gesteld vanuit het Sport en beweegakkoord.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Alle basisscholen in de gemeente Lochem krijgen een sport en beweegcontainer. De container zit vol met sport en speelmaterialen, die kinderen kunnen gebruiken op het schoolplein. De containers zijn beschikbaar gesteld vanuit het Sport en beweegakkoord.

Donderdag 10 maart overhandigde wethouder Henk van Zeijts de eerste speelcontainer aan Nicole Pot, directeur van OBS De Barchschole. Zij diende vorig jaar het idee voor de beweegcontainers samen met Ilse Wonink van Stichting Welzijn Lochem in bij de gemeente. “We hebben de aanvraag vooral gedaan om zoveel mogelijk mensen in alle leeftijden de mogelijkheid te geven om te bewegen. Daarbij is jong geleerd, oud gedaan. Bewegen is leuk en gezond en als er goede en uitdagende materialen voor handen zijn dan is dat extra stimulerend.” Aldus Nicole Pot. Met hulp van spelkaarten kunnen kinderen op het schoolplein zelf spelen met de spullen en spellen in de container. Er zit bijvoorbeeld een kubb-spel, frisbees en springelastiek in.

Heeft u ook een idee voor meer sport en bewegen in uw buurt? De beste ideeën krijgen budget en hulp bij de uitvoering vanuit het Sportakkoord. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op www.lochem.nl/sportakkoord.

Foto: Gemeente Lochem

Lees ook

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.