gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Afsluiter crossloopseizoen over zware Lochemseberg

Woest-Lochemsebergloop-2024-foto-Julia-Jansen

Het wordt zaterdag april de derde editie van de Woest Lochemsebergloop, maar de organisatie is vooral benieuwd wat voor weer het wordt. Want de vorige twee afleveringen waren er vooral twee van uitersten; van hondenweer tot volop zomer. De voorkeur van de organisatie? Niet te...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Het wordt zaterdag april de derde editie van de Woest Lochemsebergloop, maar de organisatie is vooral benieuwd wat voor weer het wordt. Want de vorige twee afleveringen waren er vooral twee van uitersten; van hondenweer tot volop zomer. De voorkeur van de organisatie? Niet te koud, niet te warm want het parcours is al zwaar genoeg.

Zoals de naam al aangeeft, voert het traject over de Lochemseberg, een van de fraaiere stukjes Achterhoek. Maar waar het met het oog op de Witte Wieven die er ronddolen, ook flink kan spoken. Dan hoeven de weergoden er dus niet nog eens een schepje bovenop te doen. Het is voor de derde keer dat de Woest Lochemsebergloop volgens de vernieuwde opzet plaatsvindt: “Die vernieuwde opzet houdt in dat de cross wordt gehouden op een vernieuwd parcours en met een nieuwe organisatie”, aldus Anne Ruumpol.

Gezien het moment op de kalender wordt de loop gezien als de laatste echte cross van het seizoen. “En ook meteen een van de zwaarste. Vooral vanwege de steile klim aan het eind van de parcours. Een klim die de deelnemers aan de 9,5 kilometer zelfs twee keer voor de kiezen krijgen.” Een andere optie die wordt geboden, is de powerwalk. “Je hebt het dan over vijf kilometer stevig doorwandelen. Over de Lochemseberg is dat een behoorlijke opgave.”

Intussen loopt het al aardig door met de inschrijvingen, licht Anne Ruumpol toe. “We hebben nu al meer inschrijvingen binnen dan vorig jaar rond deze tijd.” En dan is er nog de speciale kidsrun van een kilometer voor de jeugd tot en met vijftien jaar. Het startschot voor de Pikeur Makelaars kidsrun valt om 13.00 uur. Om 13.30 uur starten de deelnemers aan zowel de hardlooprun als de powerwalk over een traject van vijf kilometer. Om 14.30 uur begint de run over 9,5 kilometer.

Lees ook

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.