gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

30 sociale huurwoningen in gemeente Oost Gelre

gemeentehuis-oost-gelre-foto-radio-ideaal

De gemeente Oost Gelre heeft zich als doel gesteld meer woningen te bouwen. Want er zijn eenvoudigweg te weinig woningen. Voor ouderen maar ook voor jongeren die op zoek zijn naar hun eerste woning. Hiervoor werkt de gemeente met verschillende (bouw)partners samen. Zo ook met...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

De gemeente Oost Gelre heeft zich als doel gesteld meer woningen te bouwen. Want er zijn eenvoudigweg te weinig woningen. Voor ouderen maar ook voor jongeren die op zoek zijn naar hun eerste woning. Hiervoor werkt de gemeente met verschillende (bouw)partners samen. Zo ook met woningcorporatie ProWonen. Samen wil Oost Gelre het aanbod van sociale huurwoningen snel uitbreiden. Daarom tekenen ProWonen en de gemeente binnenkort een intentieovereenkomst.

Woningcorporatie ProWonen zal 30 modulaire sociale huurwoningen gaan toevoegen. Modulaire woningen worden gebouwd in de fabriek en hebben daarmee een kortere bouwtijd dan een woning van stenen. Ze voldoen aan dezelfde eisen als woningen die volgens het traditionele proces worden gebouwd. Ze zijn van goede kwaliteit en kunnen 50 jaar of langer op de gewenste locatie staan. Deze woningen zijn bedoeld voor mensen die bij ProWonen staan ingeschreven, waaronder starters en statushouders. Waar de woningen komen, onderzoekt de gemeente Oost Gelre nog. Zo hebben alle woningzoekenden, dus ook jongeren tot 27 jaar uit de gemeente, een grotere kans op een huis.

Het college van burgemeester en wethouders is tevreden met de samenwerking met ProWonen voor deze ontwikkeling. Wethouder Bart Porskamp: “We zien de sociale huurmarkt steeds verder vastlopen. Het is noodzakelijk om het aanbod op korte termijn een flinke impuls te geven. Dat gaan we nu doen. De komende tijd trekken we samen op met ProWonen om op drie locaties de plannen verder vorm te geven. Voor de direct omwonenden organiseren we een inloopmoment. Ook gaan we met de omwonenden van de locaties in overleg over de inrichting van het plan.”

Directeur-bestuurder van Prowonen Hanke Struik: “Ik ben blij met deze samenwerking. Dit biedt de kans om heel snel woningen toe te voegen voor mensen die ze het hardst nodig hebben.”

Lees ook

P1011770 (002)

Burgemeester Kruijffbad verwacht 25.000e bezoeker van dit seizoen

Het openluchtzwembad in Steenderen hoopt binnenkort de 25.000e bezoeker van dit seizoen te kunnen verwelkomen. Die krijgt naast een feestelijk onthaal ook een mooi cadeau: een persoonlijk zwemabonnement voor zwemseizoen 2027.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.