gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Wonderijsbaan in Winterswijk weer open

d248c6c9-17f2-3958-8bde-799b35d4feae.jpg

De ijsbaan in Winterswijk is weer open en alle scholen in Winterswijk zijn uitgenodigd om gratis te komen schaatsen. Om 08.30 uur stonden er al 50 kinderen op het ijs, zo bericht Omroep Gelderland.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

De ijsbaan in Winterswijk is weer open en alle scholen in Winterswijk zijn uitgenodigd om gratis te komen schaatsen. Om 08.30 uur stonden er al 50 kinderen op het ijs, zo bericht Omroep Gelderland.

Het is de ijsbaan die van alle natuurijsbanen in Nederland het vaakste open gaat. Na één nacht vorst lukt het hen hier om het ijs dik genoeg te maken, zodat er geschaatst kan worden. Dinsdagavond is begonnen met het sproeien van de baan om het ijs millimeter voor millimeter op te bouwen tot de benodigde 1 centimeter.

Dertien basisscholen en drie middelbare scholen zijn uitgenodigd om te komen schaatsen. "Het is een doordeweekse dag, dan merken wij dat er minder leden in de gelegenheid zijn om te komen schaatsen dan in het weekend. Vandaar dat alle kinderen welkom zijn op het ijs", aldus ijsmeester Hendrik van Prooije van de Winterswijkse IJsvereniging.

© Foto: Hendrik van Prooije

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

Ole Bekker en Martin Bouwmeester (002).jpg

Nieuwe 24/7 AED bij SV Halle

Halle is sinds deze week een 24/7 toegankelijke AED rijker. Bij SV Halle is een nieuwe AED geplaatst die inmiddels is aangemeld bij HartslagNu en dag en nacht beschikbaar is voor sporters, bezoekers én inwoners van Halle en omgeving.

Inspiratiemiddag-MoreGorssel-200526-318 (002).jpg

Nieuwe onderwijsbrochures voor Lochem en Zutphen feestelijk gelanceerd

In Museum MORE vond op woensdag 20 mei de Inspiratiemiddag voor Zutphen en Lochem plaats. Tijdens deze bijeenkomst voor onderwijsprofessionals werd het aanbod van Brede School Lochem en het Onderwijs Keuzemenu Zutphen 2026–2027 met twee nieuwe brochures feestelijk gelanceerd.

3M3A7742_Marijt Helmink_(c)Anne van Zantwijk MedRes2.jpg

Amphion: Een veelzijdig en verrassend nieuw theaterseizoen

Met een bomvol en verrassend programma presenteert Amphion in Doetinchem deze week het nieuwe theaterseizoen 2026/2027. Programmeur Marijt Helmink belooft een jaar waarin iedereen iets vindt dat raakt. “Ik ga mijn tweede seizoen in bij Amphion, en werk al zo’n vijftien jaar als programmeur. Juist die ervaring helpt om steeds beter aan te voelen wat ons publiek wil zien.”

het-nieuwe-college.jpeg

Nieuwe coalitie Oude IJsselstreek met focus op economie, woningbouw en voorzieningen

Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, CDA en VVD vormen samen de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek. Op donderdag 21 mei presenteerden de vier partijen hun coalitieprogramma voor de komende periode: Doorbouwen aan een ondernemend en leefbaar Oude IJsselstreek. De vier partijen bouwen voort op het coalitieprogramma van de afgelopen periode. De ingeslagen weg wordt vervolgd, waarbij ambities zijn aangescherpt.

Opening Textmachine.jpg

Duits-Nederlands kunstproject ‘Textmachine’ geopend

Woensdag 20 mei is de Textmachine officieel geopend op de Markt in Bocholt, voor het oude stadhuis. Locoburgemeester Gudrun Koppers van Bocholt verrichtte de opening van het bijzondere kunstproject. Daarbij waren onder anderen kunstenares Karo Kollwitz, burgemeester Anton Stapelkamp van gemeente Aalten en verschillende deelnemers aan het project aanwezig.