gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Zwarte Cross 2025 | een festival met ongekende mogelijkheden

20250719_Lichtenvoorde-Zwarte-Cross_Zaterdag-224-scaled

Wat zaterdag gebeurde op de Zwarte Cross was geen festivaldag meer; het was een orkaan van energie, een achtbaan van geluid, zon, zweet, humor en pure adrenaline. Op campingterrein De Schans in Lichtenvoorde beleefden tienduizenden bezoekers de derde dag van dit legendarische...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Wat zaterdag gebeurde op de Zwarte Cross was geen festivaldag meer; het was een orkaan van energie, een achtbaan van geluid, zon, zweet, humor en pure adrenaline. Op campingterrein De Schans in Lichtenvoorde beleefden tienduizenden bezoekers de derde dag van dit legendarische vierdaagse festival alsof het hun laatste was.

De dag begon al vroeg met brullende motoren, scheurende zijspannen en bizarre crosswagens die over het terrein raasden in ware gladiatorstijl. De crosswedstrijden en stuntshows leverden niet alleen rook, vuur en gekte op, maar ook oorverdovend applaus van een uitzinnig publiek.

Op de muziekpodia was het niet minder heftig: een krachtige mix van rock, hiphop, dance en dampende Nederlandstalige meezingers bracht het terrein tot leven. Internationale topacts en nationale helden wisselden elkaar af met optredens die de grond deden trillen. Elk podium had zijn eigen sfeer – van knetterhard tot knotsgek.

Tussen de optredens door struinden bezoekers langs theateracts, rare figuren, carnavaleske parades en een overdosis aan droge Achterhoekse humor. Overal gebeurde iets: een absurde act hier, een verrassingsoptreden daar, en altijd omringd door een uitgelaten menigte in kostuum, glitter en modderspatten.

Meer foto’s in ons fotoboek

Lees ook

JB-Dini-2026-08-23-0056

Harmonica en accordeon klinken volop in Barchem

In het weekend van 22 en 23 augustus stond Camping Horeca Manege De Heksenlaak in Barchem volop in het teken van muziek. Liefhebbers van harmonica en accordeon konden er deelnemen aan diverse workshops en kennismaken met het bespelen van deze instrumenten.

JB-Filmavond-2026-08-22-0001

Ruim 500 filmliefhebbers genieten van sfeervolle BuitenBios in Lochem

Ruim vijfhonderd filmliefhebbers genoten zaterdagavond 22 augustus op de Kleine Markt in Lochem van de vijfde editie van de BuitenBios. Onder een frisse, maar goed te doen avondhemel werd de Zweedse film As It Is in Heaven vertoond. De toegang was gratis.

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.