gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Zutphense nachthoreca voorbereid op vervelende situaties

portiers-training-foto-gemeente-zutphen

Portiers, leidinggevenden en exploitanten van Zutphense horecabedrijven oefenden afgelopen week samen met de politie in het omgaan met lastige bezoekers. Het komt regelmatig voor dat medewerkers in de horeca te maken krijgen met agressieve en vervelende bezoekers. Bij Café Pic...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Portiers, leidinggevenden en exploitanten van Zutphense horecabedrijven oefenden afgelopen week samen met de politie in het omgaan met lastige bezoekers. Het komt regelmatig voor dat medewerkers in de horeca te maken krijgen met agressieve en vervelende bezoekers. Bij Café Pico aan de Lievevrouwestraat werden dergelijke situaties nagespeeld tijdens rollenspellen met acteurs.

De organisatie lag in handen van de gemeente Zutphen. Deskundigen van Hartman & Poortvliet verzorgden de training, maar de input kwam van de horecaondernemers zelf. Het oefenen met voorbeelden uit de praktijk zorgt ervoor dat medewerkers voorbereid zijn op vervelende situaties en dat ze weten hoe ze moeten handelen. De horecamedewerkers leerden om op de juiste manier te reageren en de situatie niet te laten escaleren.

Bij de training was de politie ook aanwezig. Juist bij een mogelijke escalatie is het fijn om een goede samenwerking te hebben met de nachthoreca. De training is één van de actiepunten uit het overleg 'Veilig Uitgaan'. In dit overleg werken nachthoreca, politie en gemeente samen aan een groter veiligheidsgevoel bij uitgaanspubliek, omwonenden, personeel en hulpverleners.

© Foto: Gemeente Zutphen

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Emmanuel en Wim (002)

Nieuwe matchingsronde Buddy to Buddy

Op 16 oktober start Buddy to Buddy Bronckhorst een nieuwe matchingsronde met een feestelijk matchingsdiner. Daar ontmoeten alle nieuwe buddy’s elkaar voor het eerst. Daarna trekken zij een aantal maanden met elkaar op

2026-09-03 Een dokter met zusters in de tuin van het ziekenhuis. 0451 Fotocollectie Erfgoedcentrum Zutphen SZU002024856_039 (002)

Help mee Zutphense doodsbriefjes toegankelijk te maken voor uniek onderzoek

Van cholera, tuberculose en de pokken tot ouderdomskwalen en kindersterfte: duizenden Zutphense doodsbriefjes geven een uniek inkijkje in de gezondheid van eerdere generaties. Onderzoekers van onder andere de Radboud Universiteit starten daarom een project waarmee zij deze bijzondere historische bron toegankelijk maken voor onderzoek. Hiervoor hebben zij hulp nodig. Vrijwilligers kunnen via het platform Het Volk aan de slag met het invoeren van gegevens uit Zutphense doodsbriefjes.

genomineerden en erfgoedprijs (002)

Stadsgidsen Bredevoort winnaars Erfgoedprijs 2026

Op donderdagavond 3 september zijn de stadsgidsen van Bredevoort uitgeroepen tot winnaars van de Erfgoedprijs 2026. Zij werden benoemd als winnaar uit een groep van zes genomineerden: Berbuland, Kwikkelstraat 16 Dinxperlo, Raadhuisstraat 5 Dinxperlo, Vincenth Schreurs en de vrijwilligers van de Stichting Restauratiefonds Oude Sint Helenakerk en de gekozen winnaars, de Stadsgidsen Bredevoort.

Digitale hulp (002)

Wordt handiger met telefoon, tablet of computer

Voor iedereen die een smartphone, tablet of computer heeft en wat meer zelfvertrouwen wil krijgen bij gebruik van het apparaat, is er de beginnerscursus Klik & Tik.

Dorpendeal Wichmond-Vierakker (groepsfoto) (002)

Inwoners Wichmond-Vierakker dolblij met aanvraag dorpendeal

Inwoners van Wichmond-Vierakker werkten de afgelopen periode hard aan de plannen voor een vijftal ambitieuze projecten waarvoor zij een provinciale subsidie, een dorpendeal willen aanvragen. Gemeente Bronckhorst, die de officiële aanvraag bij de provincie namens het dorp moet doen, zette deze week de laatste handtekening onder de intentieverklaring en heeft de officiële aanvraag verstuurd. Het dorp Wichmond-Vierakker vraagt een bedrag van 377.775 euro bij de Provincie Gelderland aan.