gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Zomerdrukte bij Dierenambulance Achterhoek: 'We proberen zoveel mogelijk te helpen'

dierenambulance20

Het is druk bij de Dierenambulances in de Achterhoek. Nu de zomervakantie in volle gang is, trekken mensen massaal naar buiten. Daarmee stijgt ook het aantal meldingen van hulpbehoevende dieren snel. De ambulances draaien volledig op vrijwilligers, en dat betekent soms flink a...

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

Het is druk bij de Dierenambulances in de Achterhoek. Nu de zomervakantie in volle gang is, trekken mensen massaal naar buiten. Daarmee stijgt ook het aantal meldingen van hulpbehoevende dieren snel. De ambulances draaien volledig op vrijwilligers, en dat betekent soms flink aanpoten om alle hulpverzoeken bij te houden.

“Sommige mensen verwachten misschien van ons dat het heel normaal is dat we komen. We doen gewoon altijd ons best en we proberen zoveel mogelijk mensen te helpen”, vertelt een vrijwilligster van Dierenambulance Achterhoek. “We zijn in de zomer wel veel drukker omdat er bijvoorbeeld heel veel jonge dieren komen en egeltjes die in het voorjaar wakker worden. De opvang zit ook eigenlijk vol.”

Tijdens die drukke dagen komen er verschillende meldingen binnen bij de meldkamer over dieren in nood. Zo kwam er afgelopen weekend ook een melding van een gevonden schildpad. “Er zijn heel veel schildpadden in de Nederlandse natuur en dat is eigenlijk heel erg triest. Als kinderen een schildpadje krijgen en zij gaan uit huis, dan gaan de ouders plekken bedenken waar zij die schildpadden naar toe kunnen brengen. Dan denken ze: ‘Och we hebben een mooie vijver en daar brengen we hem naar toe.’”

En dat is volgens de vrijwilligster voor het dier en de natuur erg slecht: “Eigenlijk gaat de Nederlandse natuur eraan, want schildpadden zijn alleseters en toch kunnen ze alleen hun voedsel verteren boven 20 graden. Dus de hele winterperiode, het voorjaar en de herfst eten ze heel veel, maar ze verteren niks.”

Eenvoudige handelingen helpen al

Tijdens de warme zomerdagen kunnen mensen volgens de vrijwilligers al snel door eenvoudige handelingen al veel betekenen voor dieren: “Zorg gewoon voor voldoende water en voldoende schaduw. Ook in de tuin voor vogels en egels. En voor mensen met honden, ga niet fietsen met je hond boven de 20 graden, dan worden ze veel te warm en kunnen ze de warmte niet kwijt.”

Daarnaast waarschuwt de vrijwilligster voor een ernstig feit wat nog altijd voorkomt: “Je hond in een auto laten, dat is gewoon heel triest. Dan heb je kans dat de hond in shock raakt en uiteindelijk overlijdt.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

https://www.youtube.com/watch?v=IBdv-CbHKCo

Lees ook

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

Sporthal Ruurlo bouwteamovereenkomst (002)

Nieuwe sporthal Ruurlo stap dichterbij: gemeente en Kormelink tekenen bouwteamovereenkomst

Gemeente Berkelland en Aannemersbedrijf Kormelink ondertekenden donderdag 22 oktober een bouwteamovereenkomst voor de nieuwe sporthal in Ruurlo. Namens de gemeente ondertekende wethouder Erwin Versteeg (portefeuille Sport) de overeenkomst. Ook wethouder Betsy Wormgoor was aanwezig. Zij droeg het project onlangs over.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

DSC09067 (002)

Markenheem en Amphion Cultuurbedrijf starten nieuwe Creatieve Werkplaats in Zelhem

Vanaf 2 november opent in woonzorgcentrum de Zonnekamp in Zelhem de Creatieve Werkplaats. Een nieuwe werkplaats om te experimenteren met verschillende vormen van structurele laagdrempelige creatieve activiteiten op een vaste plek. Een plek waar inwoners uit Zelhem en omstreken wekelijks creatief aan de slag kunnen gaan. De Creatieve Werkplaats is een initiatief van Markenheem en Lang Leve Kunst & Naoberschap van Amphion Cultuurbedrijf.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Groen licht voor Windpark IJsselwind in Zutphen

De Raad van State heeft vandaag na een zorgvuldige procedure groen licht voor de bouw van Windpark IJsselwind in Zutphen gegeven. Het project voorziet in de bouw van drie windturbines langs het Twentekanaal. Waterschap Rijn en IJssel ontwikkelt het windpark in samenwerking met IJsselwind B.V. Beide partijen zijn blij met de positieve uitspraak van de Raad van State.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.