gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Zilveren Knoop voor Henk Vruggink

gemeente-lochem-logo

Zaterdag ontving Henk Vruggink uit handen van burgemeester Sebastiaan van ‘t Erve van de gemeente Lochem een Zilveren Knoop tijdens een studie-ochtend van Muziekvereniging Juliana Almen. De ochtend was een voorbereiding op het concert “Hout, Koper, Brons en Staal” op 6 juni 20...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Zaterdag ontving Henk Vruggink uit handen van burgemeester Sebastiaan van ‘t Erve van de gemeente Lochem een Zilveren Knoop tijdens een studie-ochtend van Muziekvereniging Juliana Almen. De ochtend was een voorbereiding op het concert “Hout, Koper, Brons en Staal” op 6 juni 2022. De vereniging huldigt Henk Vruggink vanwege zijn 42-jarig dienstverband.

Het college van B&W kent de Zilveren Knoop aan Henk Vruggink toe als blijk van waardering voor maar liefst 42 jaar toegewijd en bevlogen muziekonderwijs. Daarmee wist en weet hij jong en oud in de gemeente Lochem door de jaren heen aan een muziekinstrument te krijgen en aan een lokale muziekvereniging te verbinden.

Het lange dienstverband bij een vereniging is op zich niet bijzonder genoeg om een Zilveren Knoop te mogen ontvangen. Daar is meer voor nodig. Henk Vruggink heeft met bijzonder veel inzet en toewijding van zijn hobby zijn werk gemaakt. Zo droeg hij bij aan verbinding in Almen én binnen Muziekvereniging Juliana. Een kleine kern met zo’n bloeiende muziekvereniging is een unicum. Zoiets kan alleen ontstaan met een bevlogen lid en muziekdocent als Henk Vruggink in de gelederen. Overigens gaf Henk ook in andere kernen les en bleek hij overal een drijvende muzikale kracht.

Foto: Gemeente Lochem

Lees ook

afbeelding die wordt gebruikt bij de lezing over de Kumpulan (002)

De Kumpulan Lochem gaat dit jaar toch door

De Stichting 14 augustus Lochem e.o. stelt zich ten doel om alle slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog in de Pacific te herdenken. De stichting heeft deze datum om iedereen de gelegenheid te geven om ook aanwezig te zijn op de Nationale Herdenking die plaatsvindt op 15 augustus.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.

JB-Pannenkoekenrit1-2026-07-26-0064

Pannenkoekenrit laat Laren genieten van routes en pannenkoeken

De jaarlijkse Pannenkoekenrit van TBL (Toeristenbelang Laren) heeft ook dit jaar weer veel deelnemers op de been gebracht. Fietsers, automobilisten en tractorliefhebbers genoten van de prachtige omgeving rond Laren, om de dag af te sluiten met een heerlijke pannenkoek.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.