gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Zelhemse ondernemers verzamelen 1700 handtekeningen voor meer parkeerplaatsen

petitiezlehem20

Een groep ondernemers uit Zelhem heeft donderdagavond een petitie aangeboden aan burgemeester Patrick van Domburg. In de petitie, die ruim 1700 keer ondertekend is, wordt Bronckhorst gevraagd opnieuw te kijken naar het aantal parkeerplaatsen aan de Magnoliaweg en Smidsstraat....

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Een groep ondernemers uit Zelhem heeft donderdagavond een petitie aangeboden aan burgemeester Patrick van Domburg. In de petitie, die ruim 1700 keer ondertekend is, wordt Bronckhorst gevraagd opnieuw te kijken naar het aantal parkeerplaatsen aan de Magnoliaweg en Smidsstraat. De gemeente wil deze straten namelijk herinrichten en vergroenen. De ondernemers zijn het hiermee eens, maar willen wel dat er naar hun belangen wordt gekeken.

“Er moet wel voldoende ruimte overblijven voor parkeerplaatsen. In Zelhem kennen wij bijna geen leegstand van winkels. Dat komt vooral door de ruimte voor parkeren, dat zeggen klanten ook”, laat voorzitter van de Ondernemersvereniging Bedrijvig & Ondernemend Zelhem Bouke Hollak weten. “Wat wij eigenlijk willen is dat het college en de raad opnieuw gaat kijken naar de plannen. Wij hebben zelf ook een visie aangeleverd, waar je aan de rand van het plan ook nog parkeerplaatsen kan intekenen.” Hollak hoopt dat het college serieus naar dit idee zal kijken.

De voorzitter merkte dat de handtekeningenactie direct werd opgepakt in Zelhem. “Er is eigenlijk behoorlijk wat reuring ontstaan. Wij hebben inmiddels meer dan 1700 handtekeningen ontvangen. Ook met het ophangen van de protestborden kregen wij aardig wat aandacht”, aldus Hollak. “Wij kregen heel veel steun van de gemeenschap.”

Al voordat de petitie werd overhandigd, leek de handtekeningenactie zijn werk gedaan te hebben. “Ik denk dat door de reuring om de petitie heen, de gemeente ingezien heeft dat mensen moeite hebben met het plan. Afgelopen maandag hebben wij weer een gesprek gehad met de wethouder en Vitale Kernen Zelhem”, laat Hollak weten. “We hebben goede moed. We zitten nog met de gemeente om tafel, en zolang je om tafel blijft blijf je met elkaar in gesprek.”

https://www.youtube.com/watch?v=2OiKa_ZMAfg

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep REGIO8

Lees ook

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

studiekring zelhem (002)

Studiekring 50+ in Zelhem zoekt nieuwe leden

De studiekring 50+ in Bibliotheek Zelhem bestaat 10 jaar. Wat in 2016 begint als een informatiebijeenkomst, groeit uit tot een groep van gemiddeld twaalf deelnemers die elke twee weken samenkomt om kennis te delen, elkaar te ontmoeten en geestelijk actief te blijven.

ZC2025_20250717_1808_MartinHols_MH_52028-CR3_HQ

Zwarte Cross maakt headliner bekend: katapultsprong van 75 meter over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, maakt de ultieme headliner bekend voor de komende editie: een katapultsprong van 75 meter over de Megatent. De organisatie heeft stuntkoppel Noa Diorgina Man en Jim “Jimbo” van Nes bereid gevonden om deze verste katapultsprong ooit te volbrengen. “Noa en Jim zijn atleten van absoluut topniveau. Het is een geweldige eer dat zij het aandurven om deze nooit eerder vertoonde stunt uit te voeren voor ons publiek”, aldus de Feestfabriek.

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend