gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Zeddam op poleposition voor EK veldrijden 2026

2a3bd48e-9413-4e5c-a3f4-3169711b28b5

Als het aan de Nederlandse wielerunie, Achterhoek in Beweging én de gemeenteraad van Montferland ligt, vindt het Europees Kampioenschap veldrijden in 2026 in Zeddam plaats. De gemeente moet wel snel met duidelijkheid komen, anders vaart deze kans voorbij.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

Als het aan de Nederlandse wielerunie, Achterhoek in Beweging én de gemeenteraad van Montferland ligt, vindt het Europees Kampioenschap veldrijden in 2026 in Zeddam plaats. De gemeente moet wel snel met duidelijkheid komen, anders vaart deze kans voorbij.

"We hebben afgesproken dat we ons voor de organisatie nu alleen op Montferland focussen”, zei Wim Nuyts van Golazo Events tijdens het raadsberaad van dinsdagavond. Het evenementenbureau is één van de partijen die de organisatie van het EK op zich moet gaan nemen. De andere partijen zijn Achterhoek in Beweging, de KNWU en de UEC (Europese Wielerunie). Montferland ligt momenteel dus op poleposition voor de organisatie van het evenement. Eerder deden ze al een poging, maar werd dit bid teruggetrokken. Na een motie van de raad op 1 februari, die unaniem voor organisatie van het EK is, heeft het college een nieuw bid ingediend. Dit werd dinsdagavond gepresenteerd.

Er zijn nu een aantal randvoorwaarden geschetst voor het organiseren van het sportkampioenschap. Zo geeft Montferland aan alleen gastheer te willen zijn, ze willen geen organisator worden. De gemeente wil ook een bijdrage van maximaal 150.000 euro doen in de vorm van subsidies. Omdat dit buiten de normale subsidiepotjes valt, moet de raad hierover beslissen. Naast de subsidie wil de gemeente ook ambtelijk gezien meedenken en ondersteunen waar nodig. Met de Provincie Gelderland is er overleg over een financiële bijdrage van 220.000 euro. De VNOG (Veiligheidsregio Noord- en Oost-Nederland) ziet op het gebied van veiligheid ook geen knelpunten.

De organisatie van het EK Veldrijden in Zeddam wordt Achterhoek breed gedragen. Achterhoek in Beweging is dan ook één van de initiatiefnemers. Als het evenement doorgaat, dragen de overige acht aangesloten gemeenten elk 10.000 euro bij aan de organisatie. “Maar dat is nog geen concrete toezegging, de gemeenten geven aan dat Montferland eerst moet besluiten of ze dit evenement als gastgemeente willen hebben. Dit geldt ook voor de bijdrage van de provincie. Er is overal wel positief gereageerd op het plan”, aldus Pascal Kamperman van Achterhoek in Beweging.

De reacties vanuit de raadsleden waren alleen positief. De raad is nog steeds unaniem voor het organiseren van het EK. “We moeten er gewoon voor gaan”, zei Freddy van Dijken van D66. Dat vat de tendens goed samen. Er moet echter snel een besluit worden genomen, de deadline ligt namelijk op 16 mei. De raad wil tijdens de raadsvergadering van donderdag 11 april een klap geven op de kwestie. Alle seinen staan op groen voor de organisatie. Het lijkt er dan ook op dat Zeddam zich op kan maken voor een Europees Kampioenschap.

https://www.youtube.com/watch?v=L4N3FuyRWwo

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.

JB-Pannenkoekenrit1-2026-07-26-0064

Pannenkoekenrit laat Laren genieten van routes en pannenkoeken

De jaarlijkse Pannenkoekenrit van TBL (Toeristenbelang Laren) heeft ook dit jaar weer veel deelnemers op de been gebracht. Fietsers, automobilisten en tractorliefhebbers genoten van de prachtige omgeving rond Laren, om de dag af te sluiten met een heerlijke pannenkoek.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

naamloos-36 (002)

Succesvolle eerste boeken- en streekproductenmarkt in Borculo

De eerste gecombineerde boeken- en streekproductenmarkt in Borculo is een groot succes geworden. Met het evenement wilden de organisatoren mensen met elkaar verbinden en extra bezoekers naar het centrum van Borculo trekken. Die doelstelling is ruimschoots bereikt.