gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Woningplannen bij drukkerij in Vorden

503129_Drukkerij_Vorden

Een voormalige drukkerij aan de Nieuwstad in Vorden is in beeld als locatie voor de bouw van meerdere woningen. De ontwikkelaar zou voornemens zijn om onder meer appartementen van vier hoog te maken, de gemeente wil meewerken aan de plannen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Een voormalige drukkerij aan de Nieuwstad in Vorden is in beeld als locatie voor de bouw van meerdere woningen. De ontwikkelaar zou voornemens zijn om onder meer appartementen van vier hoog te maken, de gemeente wil meewerken aan de plannen.

“Maar er moet nog wel behoorlijk wat water door de IJssel gaan voor het zover is”, zegt wethouder Evert Blaauw. Onderdeel van de plannen zijn seniorenwoningen, starterswoningen, vrijstaande woningen en 2-onder-1 kapwoningen. De ontwikkelaar zelf wil nog niet reageren omdat de buurt nog niet op de hoogte is gebracht. Omwonenden zelf geven aan een brief te hebben ontvangen en zich met name zorgen te maken over de hoogte van de voorgenomen bouw.

Het college van Bronckhorst verleent in principe medewerking aan de plannen. Binnenkort moet er een besluit hierover naar de gemeenteraad gaan. De locatie aan de Nieuwstad staat sinds 2021 leeg, toen de drukkerij failliet ging. “Dat is jammer, want het is een grote locatie”, geeft Blaauw aan. “Maar het gaat ook om de juiste vorm en invulling. Er zullen nog wel wat plussen en minnen overheen gaan voor het naar de raad gaat.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

't Overschotje

't Overschotje

De zomer bij ‘t Overschotje

In de zomer blijven de leden van ’t Overschotje gewoon doorspelen. Omdat het op sommige dagen te warm was om ’s middags te spelen, is er al een paar maal ’s avonds gespeeld.

BrommersKarke20

Brommerliefhebbers uit Toldijk bezitten compleet Zündapp-archief

Inmiddels is het voor brommerliefhebbers uit heel het land vaste prik: Brommers Kieken in de Karke. Het evenement werd zaterdag voor de elfde keer gehouden in de Remigiuskerk in Steenderen. Dit jaar was het thema 'Onze oosterburen' en stonden de brommers uit Duitsland centraal.