gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Woest Oliebollenloop op wielerparcours Stofwolk

Woest-IMG_5729

Tijdens vorige edities werden al enkele vlijmscherpe baanrecords neergezet, maar dat is niet waar het bij de Woest Oliebollenloop om draait. Uitgangspunt is dat het niet zozeer gaat om prestaties; ter afsluiting van het jaar samen gezellig bezig te zijn is het belangrijkst. Vr...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Tijdens vorige edities werden al enkele vlijmscherpe baanrecords neergezet, maar dat is niet waar het bij de Woest Oliebollenloop om draait. Uitgangspunt is dat het niet zozeer gaat om prestaties; ter afsluiting van het jaar samen gezellig bezig te zijn is het belangrijkst. Vrijdag 27 december wordt het evenement voor de derde keer gehouden.

De Oliebollenloop wordt gehouden op het parcours van wielervereniging De Stofwolk, op sportpark De Bijenkamp in Eibergen om precies te zijn. “Een loop op een wielerparcours? Dat is niet helemaal toeval. Woest Sport is hoofdsponsor van deze wielerclub.” vertelt Anne Ruumpol-Oltvoort. De wielerbaan biedt volgens haar meerdere voordelen. “Een afgesloten parcours is wel zo veilig en er is bovendien verlichting.”

En ja, deze wielerbaan leent zich bovendien bij uitstek voor snelle tijden. Zo bleek ook vorig jaar toen triatleet Joost Somsen een tijd van 26.18 minuut op de vijf Engelse mijlen (acht kilometer) liet klokken. Sandra Wassink uit Winterswijk rondde die afstand af in 33.36 minuten. “Behalve het jaar sportief afronden, willen we vooral ook de jeugd de kans bieden om op een laagdrempelige manier kennis te maken met de hardloopsport. Vandaar ook een speciale kidsrun, waaraan de deelnemers gratis kunnen meedoen” aldus Anne Ruumpol-Oltvoort.

Het startschot voor de kidsrun valt om 19.00 uur, de vijf Engelse mijlenloop begint om 19.30 uur. Deelname aan de kidsrun is gratis, voor de Engelse mijlenloop betalen de deelnemers vijf euro inschrijfkosten.

Lees ook

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

studiekring zelhem (002)

Studiekring 50+ in Zelhem zoekt nieuwe leden

De studiekring 50+ in Bibliotheek Zelhem bestaat 10 jaar. Wat in 2016 begint als een informatiebijeenkomst, groeit uit tot een groep van gemiddeld twaalf deelnemers die elke twee weken samenkomt om kennis te delen, elkaar te ontmoeten en geestelijk actief te blijven.

ZC2025_20250717_1808_MartinHols_MH_52028-CR3_HQ

Zwarte Cross maakt headliner bekend: katapultsprong van 75 meter over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, maakt de ultieme headliner bekend voor de komende editie: een katapultsprong van 75 meter over de Megatent. De organisatie heeft stuntkoppel Noa Diorgina Man en Jim “Jimbo” van Nes bereid gevonden om deze verste katapultsprong ooit te volbrengen. “Noa en Jim zijn atleten van absoluut topniveau. Het is een geweldige eer dat zij het aandurven om deze nooit eerder vertoonde stunt uit te voeren voor ons publiek”, aldus de Feestfabriek.

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Van moestuinvondst tot museumstuk

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend