gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Werkzaamheden op en rond voormalige vuilstort bij Dinxperlo

rtv-ideaal-Bruggenhutte_Dinxperlo

Binnenkort start gemeente Aalten met het ophogen van de leeflaag aan de oostzijde van de voormalige vuilstort aan de Anholtseweg in Dinxperlo. Tegelijkertijd wordt het fietspad bij de Brüggenhütte verlengd. Zo’n tien jaar geleden heeft de gemeente Aaltende voormalige vuilstort...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Binnenkort start gemeente Aalten met het ophogen van de leeflaag aan de oostzijde van de voormalige vuilstort aan de Anholtseweg in Dinxperlo. Tegelijkertijd wordt het fietspad bij de Brüggenhütte verlengd. Zo’n tien jaar geleden heeft de gemeente Aaltende voormalige vuilstort aan de Anholtseweg gesaneerd. Ongeveer 100.000 ton huisvuil, industrieel afval en puin (afkomstig van het platgebombardeerde dorp, waarmee na de oorlog de beekmeander van de Holwijkerbeek is gedempt) zijn herschikt op de grote stort. De stortplaats is daarna afgewerkt met een leeflaag; een dikke laag grond waar planten en struiken op groeien. Tijdens die werkzaamheden zijn er aan de oostzijde van de stort vleermuizen aangetroffen. Daardoor moest op die locatie de begroeiing gehandhaafd blijven en is er maar een dunne leeflaag aanwezig.

Eerder dit jaar heeft adviesbureau Staring onderzoek gedaan op de locatie. Zij geven nu groen licht om de bomen en struiken aan de oostzijde te verwijderen, zodat de leeflaag nu alsnog opgehoogd kan worden. Ook worden er maatregelen genomen om de verspreiding van de Japanse Duizendknoop tegen te gaan. Voor het ophogen en herinrichten is ruim 14.000 kubieke meter grond nodig. Die grond is afkomstig van werkzaamheden elders in de gemeente Aalten. Voor het ophogen van de leeflaag wordt vier jaar uitgetrokken. Het gebied waar o.a. het ‘Büdeken’ en de slagboom staan, wordt ontzien bij de werkzaamheden; de ophooglaag komt net buiten dit gebied. Na ophoging van de leeflaag wordt het terrein weer opnieuw aangeplant.

Wie in de buurt van de Brüggenhütte wel eens fietst, zal herkennen dat het fietspad daar erg plotseling stopt. De directe aansluiting op de grote weg zorgt voor onveilige situaties. Tijdens de herinrichting wordt daarom ook het fietspad aangepakt. Het fietspad wordt van de weg af, verlengd, zodat fietsers hun weg voortaan veilig kunnen vervolgen.

© Foto: RTV Ideaal

Lees ook

1000037142 (002)

Lokaal Belang Doetinchem gaat verder als Samen Lokaal Doetinchem

Lokaal Belang Doetinchem gaat sinds maandag 21 september verder onder de naam Samen Lokaal Doetinchem.

Ideaal Plus

Werkzaamheden Ideaal Plus zender

Op dit moment zijn er werkzaamheden aan de zender FM 107.9 met het signaal van Ideaal Plus.

RN20241212-7397_klein

Nomineren voor Liemerse Sportprijs 2026 gestart

We gaan weer richting het laatste deel van het jaar en dat betekent dat er achter de schermen al hard gewerkt wordt aan de Liemerse Sportprijs van 2026. Vanaf vandaag kan iedereen zijn of haar Liemerse Sportheld nomineren.

COR2023 editie Halle

Classics of Rock Festival keert terug in 2027 in Halle met speciale editie

Na een afwezigheid van drie jaar is het officieel: in 2027 keert het Classics of Rock Festival terug. En niet zomaar, de organisatie kondigt een speciale editie aan waarin het succes van de eerdere festivals wordt voortgezet én verder uitgebreid.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

Faye Wissing - Miss Teenager Netherlands 2026 (002)

Faye Wissing uit Braamt gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026

Faye Wissing uit Braamt is zondag 20 september 2026 gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026. De 16-jarige Faye wist tijdens de feestelijke finale in Theater Lampegiet in Veenendaal de jury te betoveren met haar prachtige glimlach, uitstraling en persoonlijkheid.