gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

VVD'er Haverkort wil bouwen, bouwen, bouwen in de Achterhoek

haverkort10

Na twee jaar heeft VVD'er Erik Haverkort nog geen genoeg van politiek Den Haag. Woningbouw en de A18 staan hoog op het wensenlijstje van de inwoner van Eefde, die uitgaansgelegenheid De Radstake bij Varsseveld als sprekende locatie ziet.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Na twee jaar heeft VVD'er Erik Haverkort nog geen genoeg van politiek Den Haag. Woningbouw en de A18 staan hoog op het wensenlijstje van de inwoner van Eefde, die uitgaansgelegenheid De Radstake bij Varsseveld als sprekende locatie ziet.

“Dit is een fantastische plek in de Achterhoek, wat mij betreft om drie redenen”, zegt Haverkort. “Ten eerste omdat hier een geweldig horecabedrijf staat dat al generaties meegaat. Ten tweede, als je hier om je heen kijkt zie je ons fantastische coulisselandschap. En, wat ik mooi vind, is dat je hier goed ziet wat de uitdagingen voor de toekomst zijn. We zitten hier langs de N18, dat moet natuurlijk een snelweg A18 worden. Als wij ook op lange termijn onze regio voldoende bereikbaar willen houden, dan moet die A18 hier gewoon komen.”

De stikstofproblematiek ten spijt, blijft een snelweg met tunnels voor fietsers en voetgangers een speerpunt voor Haverkort. Ook de VVD-leus 'Bouwen, bouwen, bouwen' gaat wat hem betreft ook op, in de Achterhoek nog wel meer dan in de Randstad. “Op lange termijn is het hier veiliger bouwen dan in de drassigheid in het westen van het land, waar je onder het zeeniveau zit”, zegt Haverkort, die het als noodzaak ziet voor de leefbaarheid. “De kernen zullen moeten worden uitgebreid met voldoende woningen zodat de medewerkers van bedrijven er kunnen werken.”

Met zijn 37e plek op de kieslijst heeft Haverkort alle hoop op een nieuwe periode in de Tweede Kamer. Voor zijn overstap naar Den Haag was hij jarenlang gemeenteraadslid in Lochem, van 2018 tot 2021 was hij daar fractievoorzitter van de VVD. Mocht hij niet in de Tweede Kamer komen, sluit hij een terugkeer niet uit, hoewel hij vindt dat de huidige fractie het ook prima doet. “Gemeentepolitiek is wel een van de fantastische dingen die ik heb mogen doen”, zegt Haverkort. “Maar als ik onverhoopt niet wordt herkozen, ga ik eerst maar eens op vakantie.”

https://www.youtube.com/watch?v=XTGpU0UY2tY

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

© Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_20260905_003259005_HDR (002)

Høkersweekend 2026 - vrijdag

De aftrap van het Høkersweekend 2026 bij café de Tol was op zijn zachts gezegd regenachtig te noemen, maar dat mocht de toegestroomde bezoekers niet deren. Vanaf de middag ging de camping open en die liep al snel lekker vol.

Foto Bert Schieven met Burgemeester Patrick van Domburg(eigen foto)2

Restant van WOII‑vliegtuigbom overhandigd aan oorlogsmuseum ZIOT

Bij de nieuwbouwlocatie Het Witte Paard in Zelhem werd onlangs een niet‑ontplofte vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens archeologische werkzaamheden. Het ging om een Britse bom van 500 pond, afkomstig uit een luchtaanval op Zelhem in maart 1945.

4-9-20267 TrialGP vrijdag (28)

Spannende openingsdag TrialGP op de Langenberg in Zelhem

De openingsdag van het WK TrialGP op de Motor Sport Accommodatie de Langenberg in Zelhem heeft vrijdagavond direct voor spektakel gezorgd. De volledige wereldtop in de trial motorsport is dit weekend aanwezig, aangevuld met sterke rijders uit de overige klassen.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Emmanuel en Wim (002)

Nieuwe matchingsronde Buddy to Buddy

Op 16 oktober start Buddy to Buddy Bronckhorst een nieuwe matchingsronde met een feestelijk matchingsdiner. Daar ontmoeten alle nieuwe buddy’s elkaar voor het eerst. Daarna trekken zij een aantal maanden met elkaar op

2026-09-03 Een dokter met zusters in de tuin van het ziekenhuis. 0451 Fotocollectie Erfgoedcentrum Zutphen SZU002024856_039 (002)

Help mee Zutphense doodsbriefjes toegankelijk te maken voor uniek onderzoek

Van cholera, tuberculose en de pokken tot ouderdomskwalen en kindersterfte: duizenden Zutphense doodsbriefjes geven een uniek inkijkje in de gezondheid van eerdere generaties. Onderzoekers van onder andere de Radboud Universiteit starten daarom een project waarmee zij deze bijzondere historische bron toegankelijk maken voor onderzoek. Hiervoor hebben zij hulp nodig. Vrijwilligers kunnen via het platform Het Volk aan de slag met het invoeren van gegevens uit Zutphense doodsbriefjes.