gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Vrijwillige rondleiders gezocht voor DRU Industriepark

DRU-Drone-1-002.jpg

Het DRU Industriepark is op zoek naar nieuwe vrijwillige rondleiders. Samen met de werkgroep Rondleidingen – een samenwerking tussen DRU Industriepark, de Oudheidkundige Vereniging Gendringen (OVGG) en het Nederlands IJzermuseum (NIJM) wordt de huidige groep gidsen uitgebreid.

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Het DRU Industriepark is op zoek naar nieuwe vrijwillige rondleiders. Samen met de werkgroep Rondleidingen – een samenwerking tussen DRU Industriepark, de Oudheidkundige Vereniging Gendringen (OVGG) en het Nederlands IJzermuseum (NIJM) wordt de huidige groep gidsen uitgebreid.

Het terrein van de voormalige ijzergieterij trekt jaarlijks veel bezoekers. Tijdens rondleidingen ontdekken zij de geschiedenis van de industrie, de verhalen van de mensen die er werkten en de transformatie naar een plek voor cultuur, horeca en evenementen.
“Je hoeft geen expert te zijn om rondleider te worden,” vertelt de organisatie. “Als je het leuk vindt om mensen mee te nemen en verhalen te vertellen, kom je al een heel eind.”

Rondleiders begeleiden groepen over het terrein en geven uitleg over de gebouwen, de historie en de huidige functie van het DRU Industriepark. Daarbij is ruimte voor een eigen manier van vertellen. Gemiddeld verzorgen vrijwilligers één tot twee rondleidingen per maand, ook in het weekend. Met hun inzet helpen vrijwilligers om de rijke geschiedenis van het DRU Industriepark toegankelijk en beleefbaar te maken voor een breed publiek.

Geïnteresseerden kunnen zich tot 18 mei aanmelden door een e-mail te sturen naar DRU Industriepark.

Lees ook

overzicht-zwarte-cross-2024-Tom-Zweerink.jpg

Zitmaaierrace maakt debuut op Zwarte Cross

Tijdens de komende editie van de Zwarte Cross wordt een opvallend nieuw onderdeel geïntroduceerd: Red Bull Maai’n. Op donderdag 16 juli verandert een deel van het festivalterrein in een crossbaan voor zitmaaiers, waarbij deelnemers het tegen elkaar opnemen in een race vol hindernissen.

3f76a8dc-6b0d-31ef-b874-cfb70ea00637.jpg

Van ‘gat van Drempt’ naar natuurparel

Zandwagens rijden af en aan en een kraan schuift de grond bij elkaar: op het eerste gezicht is het een bouwplaats, maar projectleider Jaco van Langen van Waterschap Rijn en IJssel wijst verderop. “Hier komt straks een soort moeras, een plas-dras-gebied. En die bult daar wordt veel hoger en dat is straks een uitkijkpunt.”

20220525aw4donland0026.jpg

Achterhoekse Wandeldagen maakt zich klaar voor 20e editie

Het begon in 2004 met een idee binnen een vriendengroep: een eigen wandelvierdaagse in Doetinchem, als tegenhanger van de Nijmeegse, is nu een mooi, prachtig en bekend evenement in de Achterhoek.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

Foto groep Popkoor 4You (002).jpg

Samen één stem tegen haat

Afgelopen maandag vond bij het No Hate Statue in Gendringen, op de sfeervolle locatie Wijngoed Montferland, een bijzonder muzikaal samenzijn plaats.

gemeente_berkelland_zomer-foto-rtv-ideaal-.jpg

Politieke partijen Berkelland stellen Erik Haverkort aan als informateur

De politieke partijen in de gemeenteraad van Berkelland hebben gezamenlijk Erik Haverkort aangesteld als informateur. Met deze benoeming wordt een volgende stap gezet richting de vorming van een nieuw raadsprogramma en college.