Zelhem, Nederland
Terug

Vriendengroep van keet De Heure bouwt carnavalswagen

JB-cvdevrolijkekikker-2026-02-01-047.jpg

In de omgeving van Rietmolen wordt volop gewerkt aan de carnavalswagen van Carnavalsvereniging De Vrolijke Kikker, ontstaan uit de hechte vriendengroep van keet De Heure uit Borculo. Sinds september zijn de leden in hun vrije uren druk bezig met lassen, schilderen en timmeren...

Johan Braakman |  | Aangepast op

In de omgeving van Rietmolen wordt volop gewerkt aan de carnavalswagen van Carnavalsvereniging De Vrolijke Kikker, ontstaan uit de hechte vriendengroep van keet De Heure uit Borculo. Sinds september zijn de leden in hun vrije uren druk bezig met lassen, schilderen en timmeren bij een van de vrienden aan de Achterveldweg in Rietmolen.

Op zondagmiddag 1 februari organiseerde de groep een gezellige kijkmiddag, waarbij bezoekers een blik konden werpen op de vorderingen van de wagen. Tijdens deze middag werd ook geld ingezameld om het komende carnavalsseizoen feestelijk van start te gaan.

Dit jaar mag de vereniging trots Prins Lucas Hofhuis, Prinses Michelle Thijssen en Adjudant Jur Hietland voorstellen. De Vrolijke Kikker is met hun kleurrijke wagen te bewonderen tijdens de avondoptocht in Buurse, en daarna ook in Haaksbergen, Rietmolen, Twekkelerveld en in Neede.

Meer foto’s in ons fotoboek

Lees ook

20220525aw4donland0026.jpg

Achterhoekse Wandeldagen maakt zich klaar voor 20e editie

Het begon in 2004 met een idee binnen een vriendengroep: een eigen wandelvierdaagse in Doetinchem, als tegenhanger van de Nijmeegse, is nu een mooi, prachtig en bekend evenement in de Achterhoek.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

Foto groep Popkoor 4You (002).jpg

Samen één stem tegen haat

Afgelopen maandag vond bij het No Hate Statue in Gendringen, op de sfeervolle locatie Wijngoed Montferland, een bijzonder muzikaal samenzijn plaats.

gemeente_berkelland_zomer-foto-rtv-ideaal-.jpg

Politieke partijen Berkelland stellen Erik Haverkort aan als informateur

De politieke partijen in de gemeenteraad van Berkelland hebben gezamenlijk Erik Haverkort aangesteld als informateur. Met deze benoeming wordt een volgende stap gezet richting de vorming van een nieuw raadsprogramma en college.

JB-Oranienburg-2026-04-26-022.JPG

De Iesselschotsers op het Oranjefest in Oranienburg

De Iesselschotsers waren afgelopen weekend samen met de ambachtengroep uit Raalte en omgeving aanwezig op het 18de Oranjefest in Oranienburg, Duitsland. Op de laatste zondag in april vierde Oranienburg traditiegetrouw zijn Dag in Oranje, een feestelijke dag als eerbetoon aan keurvorstin Louise Henriette van Oranje en haar Nederlandse afkomst.

gemeentehuis-montferland-foto-gemeente-montferland.jpg

Gemeente Montferland roept centrumondernemers in ’s-Heerenberg en Didam op om inzicht te krijgen in energieverbruik

Met de aanhoudend hoge energieprijzen is het voor veel ondernemers belangrijker dan ooit om grip te krijgen op hun energieverbruik en kosten. Daarom organiseert het Duurzaam Ondernemerscentrum Achterhoek (DOA), in samenwerking met de gemeente Montferland, een campagne voor centrumondernemers in ’s-Heerenberg en Didam om grip te krijgen op hun energiekosten. Dit wordt gedaan met een gratis ePK-check die in andere Achterhoekse dorpen en steden al succesvol zijn uitgevoerd en positief zijn ervaren door ondernemers.