gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Voorstel verbetering verkeersveiligheid Ruurloseweg in Groenlo

Aanwonenden van de Ruurloseweg in Groenlo maken zich al langere tijd zorgen over de verkeersveiligheid in hun straat. Hierover hebben zij de gemeente een brief gestuurd, die ook behandeld is in de gemeenteraad.

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Aanwonenden van de Ruurloseweg in Groenlo maken zich al langere tijd zorgen over de verkeersveiligheid in hun straat. Hierover hebben zij de gemeente een brief gestuurd, die ook behandeld is in de gemeenteraad.

“Ik ben ter plekke wezen kijken en heb gesproken met de initiatiefnemers van de brief, en ik kan me de zorgen goed voorstellen. We hebben de verkeerssituatie besproken in een klankbordgroep met bewoners en andere betrokken partijen aan de Ruurloseweg. Ook Veilig Verkeer Nederland heeft een advies uitgebracht. Resultaat is dat we op korte termijn een aantal verkeersmaatregelen willen doorvoeren. Ons college van B&W vraagt aan de gemeenteraad om hiervoor een krediet van 338.766 euro beschikbaar te stellen.” aldus wethouder Karel Bonsen.

Eerder heeft de gemeenteraad besloten alle wegen binnen de bebouwde kom waar geen vrijliggend fietspad ligt, terug te brengen naar 30 km/uur, dus ook de Ruurloseweg. De voorgestelde maatregelen liggen daarom in lijn met de verwachte landelijke richtlijnen voor gebiedsontsluitingsweg 30 km/uur (GOW30).

Lees ook

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

tennet kabels 4

Achterhoek op slot: elektriciteitsnet is overvol

Slecht nieuws voor ondernemers, huishoudens en woningzoekenden in de Achterhoek. De regio heeft te kampen met een aansluitstop op het overvolle elektriciteitsnet. Het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) heeft maandagavond aangekondigd dat het elektriciteitsnet vol zit en er geen nieuwe aanvragen worden behandeld met terugwerkende kracht tot 1 juli en loopt tot juli 2027.

image0 (002)

Anne Joldersma nieuwe voorzitter Steengroeve Theater Winterswijk

Sinds 2010 organiseert de Stichting Steengroeve Theater in de zomer een uniek en groots evenement in de Steengroeve Winterswijk. Per 1 november 2026 is Anne Joldersma de nieuwe voorzitter van deze stichting. Hij neemt daarmee het stokje over van Rutger de Vries, die wegens zijn verhuizing naar Amsterdam deze functie neerlegt, maar als bestuurslid aanblijft.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst moet onderhoudsbudget met bijna 3,9 miljoen euro verhogen

Het onderhoud van gemeentelijke gebouwen en sportaccommodaties in de gemeente Bronckhorst gaat de komende vijf jaar bijna 3,9 miljoen euro extra kosten. Dit blijkt uit een nieuw onderhoudsplan van de gemeente, die fors duurder uitvalt dan het plan van zeven jaar geleden.

IMG_3181

Slachtvisite met "pruveri-je" bij Museum Smedekinck

Oude tijden herleefden tijdens de Slachtvisite met “pruveri-je”, die zondag bij Streekmuseum Smedekinck in Zelhem werd gehouden.