gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Verkeershinder onder viaduct Walterbosch (N319) bij Groenlo in verband met werkzaamheden

construction-4754307_1280

Aannemer Noaber18 gaat in opdracht van Rijkswaterstaat tussen maandag 24 november en vrijdag 5 december werkzaamheden uitvoeren aan het viaduct Walterbosch. Dit is het viaduct in de N18 en over de N319 bij Groenlo. De aannemer gaat de preventieve ondersteuningsconstructie onde...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Aannemer Noaber18 gaat in opdracht van Rijkswaterstaat tussen maandag 24 november en vrijdag 5 december werkzaamheden uitvoeren aan het viaduct Walterbosch. Dit is het viaduct in de N18 en over de N319 bij Groenlo. De aannemer gaat de preventieve ondersteuningsconstructie onder het viaduct verwijderen, het viaduct schoonmaken en betonherstel uitvoeren. De werkzaamheden veroorzaken verkeershinder.

Tijdens de werkzaamheden is de parallelweg langs de N319 van maandag 24 november 07.00 uur tot en met vrijdag 5 december 16.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Langzaam verkeer kan omrijden via de Zwolseweg en de Oude Winterswijkseweg. Bewoners kunnen hun woning met de auto blijven bereiken. Doorgaand verkeer op de N319 heeft in beide richtingen beperkte hinder in verband met overstekend werkverkeer. Verkeersregelaar begeleiden het verkeer.

Op donderdag 27 en vrijdag 28 november is tussen 19.00 en 06.00 uur ook de N319 afgesloten. Het verkeer op de N319 wordt deze nachten omgeleid.

In 2023 heeft Rijkswaterstaat uit voorzorg ondersteuningsconstructies geplaatst onder het viaduct Walterbosch. Uit berekeningen bleek toen dat de draagkracht van de korte liggers onvoldoende was. Recent zijn er nieuwere, meer gedetailleerde berekeningen gemaakt. Daaruit blijkt dat de draagkracht toch voldoende is. De ondersteuningsconstructie is daardoor niet meer nodig en wordt verwijderd.

De lange liggers aan de zijkant van het viaduct zijn beschadigd en verzwakt door een aanrijding in 2021. Om de belasting van het viaduct te verminderen, is de rijbaanindeling op de N18 destijds aangepast met een kortere invoegstrook. Deze situatie op de N18 blijft bestaan totdat de schade aan het viaduct is hersteld. Mogelijk moet het gehele viaduct worden vervangen. Dit is een omvangrijk project, waarvoor landelijk een besluit moet worden genomen. Op dit moment is nog niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Lees ook

JB-4edagavond4daagse-2026-06-05-0049

Avond4daagse Lochem 2026 | dag 4

De vierde en laatste dag van de 50e Avond4daagse in Lochem was een bijzondere afsluiting van een feestelijke editie. De routes voerden dit keer langs en door verschillende bedrijven in Lochem, waar de deelnemers gastvrij werden ontvangen.

5-6-2026 Reurpop(47)

Reurpop 2026 | vrijdagavond

De eerste avond van Reurpop 2026 heeft ondanks regen en modder veel publiek naar Ruurlo getrokken. Het terrein was goed gevuld en de sfeer was warm en gemoedelijk, precies zoals Reurpop is bedoeld.

Rabobank-Reurpop

Reurpop 2026 | Rabobank en Reurpop gaan een maatschappelijk partnerschap aan

De coöperatieve bank verbindt haar naam aan het vrijwilligersplein van het festival en onderstreept daarmee het belang van de ruim 800 vrijwilligers die ieder jaar bijdragen aan het succes van Reurpop.

opening kombord wethouder Schutte OG burgemeester Stapelkamp Aa (002)

Bredevoort verwelkomt Vestingsteden met bord en opent historische belevingsroute 'Bredevoort Belegerd'

Vestingstad Bredevoort zette donderdag 4 juni een bijzondere stap in het zichtbaar maken van haar rijke geschiedenis. Voorafgaand aan de officiële opening van de nieuwe historische belevingsroute Bredevoort Belegerd werden de Vestingsteden-komborden onthuld. Hiermee wordt de toetreding van de gemeente Aalten tot de Vereniging van Nederlandse Vestingsteden (VNV) ook zichtbaar in het straatbeeld.

calculator

Oude IJsselstreek sluit 2025 af met positief resultaat en zichtbare maatschappelijke resultaten

Het college van burgemeester en wethouders biedt de jaarstukken 2025 aan de gemeenteraad aan. De jaarrekening laat zien dat Oude IJsselstreek het jaar afsluit met een positief financieel resultaat van € 7,7 miljoen. Tegelijkertijd benadrukt het college dat een belangrijk deel van dit resultaat incidenteel van aard is en dat zorgvuldige keuzes nodig blijven met het oog op de financiële toekomst.

WhatsApp Image 2026-06-04 at 21.05.26 (002)

Reurpop 2026 | RTV Ideaal dit weekend live vanaf Reurpop

Dit weekend staat Ruurlo volledig in het teken van Reurpop 2026, het driedaagse festival dat jaarlijks duizenden bezoekers trekt. RTV Ideaal is ook dit jaar mediapartner en verzorgt het hele weekend live verslag vanaf het festivalterrein.