gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Tientallen boompjes gestolen van landgoed in Wehl

8f17a372-e851-3823-b034-5787a3880665

Bij Landgoed het Jagershuis in Wehl zijn de afgelopen tijd ruim veertig jonge beukenbomen gestolen. Volgens wijkagent Mae Scheurink gebeurt dit nu voor het derde jaar op rij. Ze staat voor een raadsel. De recente diefstal moet 'ergens in de afgelopen maanden' zijn gebeurd, zeg...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Bij Landgoed het Jagershuis in Wehl zijn de afgelopen tijd ruim veertig jonge beukenbomen gestolen. Volgens wijkagent Mae Scheurink gebeurt dit nu voor het derde jaar op rij. Ze staat voor een raadsel. De recente diefstal moet 'ergens in de afgelopen maanden' zijn gebeurd, zegt Scheurink tegen Omroep Gelderland "Ze zijn in oktober 2022 geplant en vorige week is de diefstal ontdekt, dus we hebben geen exact tijdstip. De jonge bomen zijn er nu voor het derde jaar op rij uitgehaald. Ze worden in zijn geheel uit de grond gehaald, ik denk met een schop of zo."

De bomen zijn geplant door vrijwilligers van de Stichting Vrienden van het Wehlse Bos en Landschap. Zij doen ook het onderhoud van het landschap. Tonnie Oosterhoff, voorzitter van de vereniging, snapt er net zo weinig van als de wijkagent: "Wisten we maar waarom iemand dit deed. Het kan een particulier zijn die een heg aan het planten is. Of iemand die er een handeltje van maakt. Daar verdien je niet veel mee want de boompjes kosten misschien maximaal 1,50 euro. Maar je weet het niet tegenwoordig."

Dertig vrijwilligers plegen elke zaterdag onderhoud op het landgoed en hebben vorig jaar duizenden boompjes geplant. Ze balen flink van de diefstallen. "Het is een flinke klus om ze te planten. De dief moet niet alleen moeite doen om er te komen maar helemaal moeite doen om ze mee te krijgen. Blijf toch gewoon met je poten van andermans spullen af."

© Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Emmanuel en Wim (002)

Nieuwe matchingsronde Buddy to Buddy

Op 16 oktober start Buddy to Buddy Bronckhorst een nieuwe matchingsronde met een feestelijk matchingsdiner. Daar ontmoeten alle nieuwe buddy’s elkaar voor het eerst. Daarna trekken zij een aantal maanden met elkaar op

2026-09-03 Een dokter met zusters in de tuin van het ziekenhuis. 0451 Fotocollectie Erfgoedcentrum Zutphen SZU002024856_039 (002)

Help mee Zutphense doodsbriefjes toegankelijk te maken voor uniek onderzoek

Van cholera, tuberculose en de pokken tot ouderdomskwalen en kindersterfte: duizenden Zutphense doodsbriefjes geven een uniek inkijkje in de gezondheid van eerdere generaties. Onderzoekers van onder andere de Radboud Universiteit starten daarom een project waarmee zij deze bijzondere historische bron toegankelijk maken voor onderzoek. Hiervoor hebben zij hulp nodig. Vrijwilligers kunnen via het platform Het Volk aan de slag met het invoeren van gegevens uit Zutphense doodsbriefjes.

genomineerden en erfgoedprijs (002)

Stadsgidsen Bredevoort winnaars Erfgoedprijs 2026

Op donderdagavond 3 september zijn de stadsgidsen van Bredevoort uitgeroepen tot winnaars van de Erfgoedprijs 2026. Zij werden benoemd als winnaar uit een groep van zes genomineerden: Berbuland, Kwikkelstraat 16 Dinxperlo, Raadhuisstraat 5 Dinxperlo, Vincenth Schreurs en de vrijwilligers van de Stichting Restauratiefonds Oude Sint Helenakerk en de gekozen winnaars, de Stadsgidsen Bredevoort.

Digitale hulp (002)

Wordt handiger met telefoon, tablet of computer

Voor iedereen die een smartphone, tablet of computer heeft en wat meer zelfvertrouwen wil krijgen bij gebruik van het apparaat, is er de beginnerscursus Klik & Tik.

Dorpendeal Wichmond-Vierakker (groepsfoto) (002)

Inwoners Wichmond-Vierakker dolblij met aanvraag dorpendeal

Inwoners van Wichmond-Vierakker werkten de afgelopen periode hard aan de plannen voor een vijftal ambitieuze projecten waarvoor zij een provinciale subsidie, een dorpendeal willen aanvragen. Gemeente Bronckhorst, die de officiële aanvraag bij de provincie namens het dorp moet doen, zette deze week de laatste handtekening onder de intentieverklaring en heeft de officiële aanvraag verstuurd. Het dorp Wichmond-Vierakker vraagt een bedrag van 377.775 euro bij de Provincie Gelderland aan.