gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Theatergroep TOP Lochem keert terug op de planken met tragikomedie

MaarAllesGaatOver_TOP1-002

Na een bewogen periode maakt Theatergroep TOP Lochem haar langverwachte comeback met de tragikomedie “Maar Alles Gaat Over”.

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Na een bewogen periode maakt Theatergroep TOP Lochem haar langverwachte comeback met de tragikomedie “Maar Alles Gaat Over”.

Het lijkt vanzelfsprekend dat TOP Lochem weer op het podium staat, maar niets is minder waar. Na de 75-jarige jubileumvoorstelling “Toppouri” in 2022 leek het doek te vallen voor de lokale theatergroep. Het aantal spelende leden was door de coronapandemie en andere omstandigheden dusdanig gedaald dat opheffing serieus werd overwogen. Tijdens de algemene ledenvergadering van 2023 kwam het onderwerp zelfs op tafel.

Toch werd besloten om de vereniging een jaar “in slaapstand” te zetten, met de hoop op een doorstart. Die hoop bleek niet vergeefs: enthousiaste nieuwe leden meldden zich aan en gaven TOP Lochem nieuw leven. Om overlap met andere culturele activiteiten in de regio, zoals het openluchtspel, te voorkomen, werd besloten de voorstellingen voortaan eind januari te plannen in plaats van begin oktober. Dit nieuwe schema bracht een extra uitdaging: de schouwburg was begin 2024 niet beschikbaar.

TOP Lochem maakte van de nood een deugd. In plaats van een productie te spelen, investeerde de groep in haar spelers. Onder leiding van regisseur Elly Janssen volgden zij een theatercursus die zowel nieuwe als ervaren spelers een creatieve boost gaf. Nu, met hernieuwde energie, keert de vereniging terug op het toneel met een komisch en ontroerend stuk.

In “Maar Alles Gaat Over” komt een familie samen na het overlijden van moeder Marthe.

De voorstellingen vinden plaats op zaterdag 1 februari en zondag 2 februari in de Lochemse Schouwburg.

Lees ook

P1011770 (002)

Burgemeester Kruijffbad verwacht 25.000e bezoeker van dit seizoen

Het openluchtzwembad in Steenderen hoopt binnenkort de 25.000e bezoeker van dit seizoen te kunnen verwelkomen. Die krijgt naast een feestelijk onthaal ook een mooi cadeau: een persoonlijk zwemabonnement voor zwemseizoen 2027.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.