gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

The Opposites, Gijs Jolink en Kim Holland toegevoegd aan line-up Zwarte Cross

Big2 opposites ZC

Big2 van The Opposites in 2023 op het podium

REGIO8 (archief)

De Zwarte Cross heeft donderdag de laatste grote lijst met acts voor het festival bekend gemaakt. The Opposites keren terug naar het festival en Gijs Jolink staat op het podium van ‘zijn’ festival.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

De voormalig festivaldirecteur en oprichter van Jovink en de Voederbietels bestijgt het podium op de Theatherweide samen met Remko Keizer van de Heinoos en singer-songwriter Tim Knol. Ook te zien in het theater: Kim Holland. De ex-pornoster vertelt over haar carrière en persoonlijke leven. In totaal zijn donderdag 23 nieuwe theateracts aangekondigd. Ook het Openluchtspel Hummelo kan rekenen op een plekje op het festival die haar oorsprong kent in het Bronckhorster dorp.

Ook het muziekprogramma kent nieuwe namen. Zo zijn Het Goede Doel met Henk Westbroek, Outsiders en het Australische Jet toegevoegd. Ook The Opposites staan weer op het podium in Lichtenvoorde. In 2023 werd de zaterdag van het festival afgesloten door het duo. In de stromende regen zorgden ze voor meerdere moshpits en lieten ze zien een waardige headliner te zijn. Dit jaar staan Willem en Big2 ook weer op het hoofdpodium tijdens de zaterdag van het festival.

‘Een bolletje bruin een puntje wit’
Ook vallen de piratenmuziekliefhebbers met de neus in de boter. Onder andere Rien Salet bekend van de hit ‘De Warme Bakker’ en Anita Berends van ‘765348’ komen naar de Achterhoek. Dit geldt ook voor De Esperando’s en lokale helden Handkar Trio.

‘Bailaverbod’ niet meer van kracht
Tijdens de editie van 2025 was het nummer Baila de Gasolina van Effe Serieus bijna non-stop te horen. Dit zorgde voor een ‘algeheel Bailaverbod’ namens de organisatie voor de editie van 2026. Hier komen ze nu op terug door het boeken van de Brabantse feestband. “Principes zijn als tandenborstels: eens in de zoveel tijd moet je ze vervangen om fris te blijven”, aldus de organisatie.

Het festival vindt plaats van donderdag 16 tot en met zondag 19 juli 2026 in Lichtenvoorde. Voor de donderdag, vrijdag en zondag zijn nog kaarten te koop.

Lees ook

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

't Overschotje

't Overschotje

De zomer bij ‘t Overschotje

In de zomer blijven de leden van ’t Overschotje gewoon doorspelen. Omdat het op sommige dagen te warm was om ’s middags te spelen, is er al een paar maal ’s avonds gespeeld.

BrommersKarke20

Brommerliefhebbers uit Toldijk bezitten compleet Zündapp-archief

Inmiddels is het voor brommerliefhebbers uit heel het land vaste prik: Brommers Kieken in de Karke. Het evenement werd zaterdag voor de elfde keer gehouden in de Remigiuskerk in Steenderen. Dit jaar was het thema 'Onze oosterburen' en stonden de brommers uit Duitsland centraal.

DSC07654

Zomerfestival bij Kerkemeijer: Een editie met écht zomers weer

Het was zaterdag super weer voor het Zomerfestival bij Buitencentrum Kerkemeijer. Met een stralende zon en hoge temperaturen was het écht zomers weer, wat de perfecte basis vormde voor een sfeervol feest vol muziek en Achterhoekse gezelligheid.

IMG_2358

Marinus Nijman presenteert zijn eerste jeugdboek

De Zelhemse schrijver Marinus Nijman presenteerde op zaterdag 8 augustus zijn nieuwe jeugdboek Het Drakenei bij De Readshop in Zelhem.

Garden Songs

Zondag 16 augustus is het weer feest in Diepenheim

Garden Songs in Diepenheim

Alweer de achtste editie van Garden Songs, een muziekfestival dat dit jaar plaats vindt in maar liefst 21 tuinen van inwoners uit Diepenheim. Laat je verrassen door de leukste muzikanten op de fijnste plekken, waar je anders nooit komt!