gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Tevredenheid over start van noodopvang Doetinchem

aa1d0ac960f26b29c99ee24187a5a121

Ruim tweehonderd asielzoekers hebben een tijdelijk thuis gevonden in de crisisnoodopvang in Doetinchem. Zowel bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) als de gemeente overheerst tevredenheid over de start, dat laten ze weten aan REGIO8.

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Ruim tweehonderd asielzoekers hebben een tijdelijk thuis gevonden in de crisisnoodopvang in Doetinchem. Zowel bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) als de gemeente overheerst tevredenheid over de start, dat laten ze weten aan REGIO8.

Het was wel hectisch, de ontvangst van de bussen vol tientallen vluchtelingen. Maar volgens het COA is de start prima verlopen. De bewoners hebben verschillende nationaliteiten, maar de meesten komen uit Syrië, Turkije, Eritrea en Jemen. Er zijn 73 alleenstaande, minderjarige vluchtelingen. De rest van de in totaal 225 opgevangen personen zijn volwassenen en gezinnen. “Dit maximumaantal zal niet worden overschreden”, laat een woordvoerder van het COA weten. “Doordat er tussentijds ook mensen weer vertrekken naar andere locaties valt niet exact aan te geven hoe de samenstelling van de populatie wijzigt.”

Ook bij de gemeente Doetinchem heerst tevredenheid over de start van de opvang, die in ieder geval tot het einde van dit jaar blijft bestaan. “Het is deze week vooral opstarten, kijken welke mensen er zijn en hoe we het inrichten”, laat een woordvoerder weten. “Ik kwam maandag al de eerste fietsende jongeren tegen op gele fietsen, met hele blije gezichten. Die zijn blij dat ze weer in beweging zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

_MOO2669

Festival bij Boerderij Ruimzicht in Halle

Een gratis toegankelijk festival op Boerderij Ruimzicht in het laatste weekend van juni.

JB-HokeninToldiek-2026-06-26-0045-1

Høken in Toldiek kent primeur

Hoewel er voor de hele dag code rood gold, wisten de trouwe festivalbezoekers Toldijk ’s avonds toch weer te vinden voor de 50e editie van Høken in Toldiek. Voor deze jubileumeditie had de buurt, zoals dat in de Achterhoek hoort, een feestelijke boog geplaatst. Dat zorgde meteen voor de juiste sfeer, want dit bijzondere feestje werd weer uitbundig gevierd.

tdm 2025-winnaar-1 (002)

43e Tour de Marienvelde

Ondanks al het voetbalgeweld dat momenteel vanuit de Verenigde Staten, Mexico en Canada op ons af wordt gestuurd en de overlast van de hitte in Nederland maar ook in Frankrijk, probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde voor de 43e keer de focus ook weer op de Tour de France en het daaraan gekoppelde Tourspel te krijgen.

e-waste-race

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Winnaars Menzisfonds

Achterhoekse initiatieven krijgen financiële steun uit MenzisFonds voor meer vitaliteit, verbinding en veerkracht

Zestien organisaties in de Achterhoek kregen woensdagavond goed nieuws: zij ontvingen een financiële bijdrage uit het MenzisFonds. Met deze steun kunnen zij hun lokale plannen uitvoeren om inwoners vitaler, actiever en nog meer verbonden met elkaar te laten leven.