gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Talententuin helpt jongeren al tien edities aan werk in de regio

408bdd8b117dc44b276c5319d1a71c60

De Talententuin vond vrijdag in de SSP-hal op de DRU in Ulft voor de tiende keer plaats. Volgens de organisatie heeft het evenement, waarbij honderd Achterhoekse werkgevers zich kunnen presenteren aan meer dan duizend jongeren uit de regio, een belangrijke rol als het gaat ove...

Tim Rondeel |  | Aangepast op

De Talententuin vond vrijdag in de SSP-hal op de DRU in Ulft voor de tiende keer plaats. Volgens de organisatie heeft het evenement, waarbij honderd Achterhoekse werkgevers zich kunnen presenteren aan meer dan duizend jongeren uit de regio, een belangrijke rol als het gaat over het personeelstekort.

"We merken in de Achterhoek zeker dat er in veel branches een tekort is aan studenten", aldus Michelle Hendriksen van de organisatie. "Door middel van de Talententuin willen we bedrijven helpen en een mooie match laten ontstaan. Hopelijk kunnen we daarin ondersteunen, want het is echt nodig." Met de Talententuin hoopt de organisatie jongeren in de regio te houden en dat ze daarin succesvol zijn is in de afgelopen tien jaar duidelijk geworden: "We spreken best wat jongeren die in Nijmegen zijn gaan studeren maar waarbij het prikkelt om terug te komen naar de Achterhoek. Want voor de mooie innovaties en bedrijven hoeven ze niet naar de grote steden toe."

Een van de deelnemende bedrijven was Ubbink. Het bedrijf was alle tien de edities van de Talententuin aanwezig op de carrièrebeurs en ziet duidelijke resultaten. Zo levert het hen iedere keer weer stagiaires op. "We hebben wel gemerkt dat het waardevol is om ons gezicht hier te laten zien", vertelt Noah Brouwer, die zelf ook naar aanleiding van de Talententuin bij Ubbink is gaan werken. "We merken dat stagiaires door de naamsbekendheid zeggen dat ze bij ons willen werken." Brouwer hoopt ook naar aanleiding van de tiende editie nieuwe studenten aan te trekken: "We hopen dat we mensen enthousiast kunnen krijgen."

Zo'n potentiële stagiair is Niels, hij was vrijdag met het Graafschap College aanwezig in de SSP-hal en op zoek naar een stageplek: “Ik ben er net en heb al aardig wat bedrijven gezien. Maar ik heb nog niet echt iets gezien waar ik stage wil gaan lopen, daar ben ik nog naar aan het kijken." Voor Niels is al langer bekend dat hij niet naar de Randstand wil om te werken, maar dat in de Achterhoek zo'n breed aanbod was, wist hij niet. "Zoveel werkgelegenheid had ik niet verwacht", geeft de student aan. "Keuze zat hier, dus ik ga nog even rondkijken."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8.

© Foto: REGIO8

Lees ook

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

studiekring zelhem (002)

Studiekring 50+ in Zelhem zoekt nieuwe leden

De studiekring 50+ in Bibliotheek Zelhem bestaat 10 jaar. Wat in 2016 begint als een informatiebijeenkomst, groeit uit tot een groep van gemiddeld twaalf deelnemers die elke twee weken samenkomt om kennis te delen, elkaar te ontmoeten en geestelijk actief te blijven.

ZC2025_20250717_1808_MartinHols_MH_52028-CR3_HQ

Zwarte Cross maakt headliner bekend: katapultsprong van 75 meter over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, maakt de ultieme headliner bekend voor de komende editie: een katapultsprong van 75 meter over de Megatent. De organisatie heeft stuntkoppel Noa Diorgina Man en Jim “Jimbo” van Nes bereid gevonden om deze verste katapultsprong ooit te volbrengen. “Noa en Jim zijn atleten van absoluut topniveau. Het is een geweldige eer dat zij het aandurven om deze nooit eerder vertoonde stunt uit te voeren voor ons publiek”, aldus de Feestfabriek.

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend