gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Succesvolle open inloop vaccineren krijgt vervolg

ggd_gelderland.jpg

Woensdag en donderdag kon iedereen zonder afspraak een coronavaccinatie halen op de vaccinatielocaties van GGD Noord- en Oost-Gelderland in Borculo en Lichtenvoorde. Deze open inlopen waren een groot succes. In Borculo kwamen 92 mensen voor een vaccinatie en in Lichtenvoorde w...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Woensdag en donderdag kon iedereen zonder afspraak een coronavaccinatie halen op de vaccinatielocaties van GGD Noord- en Oost-Gelderland in Borculo en Lichtenvoorde. Deze open inlopen waren een groot succes. In Borculo kwamen 92 mensen voor een vaccinatie en in Lichtenvoorde waren er 303 bezoekers.

Bezoekers gaven aan dit een laagdrempelige manier van vaccineren te vinden. Een aantal was door de vakantie nog niet toegekomen aan het maken van een afspraak. Op beide locaties hebben jongeren de meeste interesse in vaccineren zonder afspraak. Ongeveer de helft van het aantal bezoekers komt uit geboortejaar 2003 en later. De overige 50% is meer verspreid over de andere geboortejaren.

Gezien dit succes is er besloten om bij de andere vaccinatielocaties van GGD Noord- en Oost-Gelderland volgende week dag open inloop te houden. Op de vaccinatielocaties in Apeldoorn, Doetinchem, Lichtenvoorde en Zutphen is het van 9 tot en met 15 augustus van 11.00 tot 19.00 uur mogelijk om zonder afspraak binnen te lopen. De vrije inloop geldt alleen voor personen die nog geen vaccinatie hebben gehad. Een 2e prik op vrije inloopbasis is niet mogelijk. Belangrijk: neem je ID-bewijs mee.

Na je vaccinatie wordt een afspraak voor de 2e prik gemaakt. Deze vindt minimaal 4 weken na de 1e prik plaats. De afspraak voor de 2e prik vindt in sommige gevallen op een andere locatie plaats in verband met de sluiting van vaccinatielocaties.

Lees ook

15-5-2026 AWD (84).jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 3

Vrijdag was de derde dag van de Achterhoekse Wandeldagen. Vele deelnemers liepen er weer mee en deden mee aan de 12, 20, 30 en 40 kilometer.

1000039117 (002).jpg

Vierling geitenlammetjes geboren bij kinderboerderij De Schouw in Zutphen

Bij Kinderboerderij De Schouw in Zutphen is donderdagnacht bijzonder nieuws te vieren: geit Angel is bevallen van een gezonde vierling. De vier geitenlammetjes hebben inmiddels de namen Nova, Luna, Bella en Koen gekregen. Volgens de kinderboerderij maakt moeder Angel het goed en worden de lammetjes goed verzorgd.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

2026_05_08_NJK_B_Fey_Elkink_Sara_Celovic_Mees_Liet.jpg

Larense Fey Elkink Nederlands Jeugd Kampioen Tafeltennis

Op zaterdag 8 en zondag 9 mei 2026 werden in Soest de Nederlandse Jeugdkampioenschappen (NJK) tafeltennis gehouden voor kinderen met een A‑ en B‑licentie.

Kindermonitor - foto  GGD Noord- en Oost-Gelderland (GGD NOG).jpg

Meer gezondheidsproblemen bij kinderen in gezinnen met geldzorgen

De meeste kinderen tussen 6 maanden en 12 jaar in Noord- en Oost-Gelderland voelen zich volgens hun ouders gezond. Tegelijk zijn er duidelijke gezondheidsverschillen tussen kinderen, vooral als er geldzorgen zijn binnen het gezin. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van de Kindermonitor 2025 van GGD Noord- en Oost-Gelderland (GGD NOG). Ruim 12.500 ouders deden mee aan het onderzoek.