gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Studenten Iselinge Hogeschool positief over praktijkgericht onderwijs en begeleiding

NSE2025-studenten-van-Iselinge-Hogeschool-zijn-positief-002

Studenten van Iselinge Hogeschool in Doetinchem zijn opnieuw tevreden over hun hbo-opleiding, blijkt uit de resultaten van de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2025. Vooral de begeleiding, de aansluiting op de praktijk en het gevoel van ‘thuis zijn’ scoren hoog.

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Studenten van Iselinge Hogeschool in Doetinchem zijn opnieuw tevreden over hun hbo-opleiding, blijkt uit de resultaten van de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2025. Vooral de begeleiding, de aansluiting op de praktijk en het gevoel van ‘thuis zijn’ scoren hoog.

Zo waarderen studenten de stelling ‘Ik voel me thuis bij de opleiding’ met een 4,12 (op een schaal van 5) waarbij het landelijk gemiddelde een 3,85 is. Ook de bereikbaarheid van docenten (4,07) en de kwaliteit van de begeleiding (4,03) scoren hoger dan het landelijk gemiddelde (3,88 en 3,79). Directeur-bestuurder Anne-Marie Haanstra: “Het is mooi om te zien dat studenten zich hier op hun plek voelen en de sfeer jaar op jaar als goed en prettig ervaren.”

Iselinge Hogeschool scoort daarnaast hoog op de aansluiting op de beroepspraktijk: het opdoen van vaardigheden voor de beroepspraktijk krijgt een 3,99, het contact met de praktijk zelfs een 4,18 (landelijk 3,77 en 3,74). Haanstra: “Deze scores laten zien dat onze nauwe samenwerking en interprofessionele aanpak met regionale werkveldpartners z’n vruchten afwerpt. Hierbij werken we als opleidingen voor kinderopvang en onderwijs in de Achterhoek en de Liemers steeds intensiever samen. Studenten van verschillende opleidingen leren zo niet alleen in de klas, maar ook in de praktijk van én met elkaar in interprofessionele leerteams. Zo ontdekken ze wat ieders rol is en hoe ze elkaar door samenwerken als professionals kunnen versterken. Deze leerteams van studenten kijken bij elkaar mee, bespreken thema’s en voeren gezamenlijke opdrachten uit passend bij de opleiding.”

Er is ook ruimte voor verbetering. Zo geven de studenten aan dat de praktijkkennis van docenten beter kan. Hierop worden stappen gezet door de docenten vanuit Iselinge Hogeschool vaker op de vaste stagedag van alle studenten aan te laten sluiten. Vanuit hun rol als studiecoach kunnen de docenten - door op locatie ervaringen met studenten en leerkrachten van de basisschool uit te wisselen - betere koppelingen en verbanden leggen tussen theorie en praktijk.

Iselinge Hogeschool is een ambitieuze en innovatieve hogeschool gericht op onderwijs en leren. Het heeft als missie om dé educatieve professional van morgen op te leiden. Hoewel de hogeschool bescheiden van omvang is, behoren de opleidingen tot de beste van Nederland. Ze biedt vier hbo-opleidingen (voltijd en deeltijd pabo, Ad-PEP en Ad-DEP), een breed cursus- en trainingsaanbod en ontwikkelt en deelt continu kennis door het uitvoeren van praktijkgericht onderzoek.

Met haar Achterhoekse wortels speelt Iselinge Hogeschool een belangrijke rol in het educatieve domein in de Achterhoek en Liemers en vormt ze de innovatieve motor van de regio om toekomstbestendig onderwijs en kennisoverdracht te borgen.

Lees ook

Trommel zonder Rommel

290 leerlingen van IKC De Triangel trapten campagneweek ‘Trommel zonder Rommel’ af met gezonde lunch

Op maandag 26 oktober hebben alle 290 leerlingen van IKC De Triangel op beide locaties genoten van een gezonde lunch, verzorgd door Jumbo Leussink Aalten. De gemeente Aalten organiseerde de lunch vanuit JOGG Achterhoek.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

Sporthal Ruurlo bouwteamovereenkomst (002)

Nieuwe sporthal Ruurlo stap dichterbij: gemeente en Kormelink tekenen bouwteamovereenkomst

Gemeente Berkelland en Aannemersbedrijf Kormelink ondertekenden donderdag 22 oktober een bouwteamovereenkomst voor de nieuwe sporthal in Ruurlo. Namens de gemeente ondertekende wethouder Erwin Versteeg (portefeuille Sport) de overeenkomst. Ook wethouder Betsy Wormgoor was aanwezig. Zij droeg het project onlangs over.