gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Strafrechter buigt zich over zaak frauderende oud-ambtenaar

politie_algemeen-1280

Dinsdag was de zitting bij de rechtbank in Zutphen waarbij een oud-ambtenaar van gemeente Doetinchem zich moet verantwoorden voor het verduisteren van bijna 2 miljoen euro. Het Openbaar Ministerie eiste 40 maanden met aftrek van voorarrest. De verdachte oud-ambtenaar bekende s...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Dinsdag was de zitting bij de rechtbank in Zutphen waarbij een oud-ambtenaar van gemeente Doetinchem zich moet verantwoorden voor het verduisteren van bijna 2 miljoen euro. Het Openbaar Ministerie eiste 40 maanden met aftrek van voorarrest. De verdachte oud-ambtenaar bekende schuldig te zijn op alle aanklachten en gaf uitleg over zijn handelen. Het is uiteindelijk aan de strafrechter om een oordeel te vellen en een passende straf op te leggen. De uitspraak is op 13 september om 13.15 uur.

“We zijn blij dat de strafzaak, na ruim 2 jaar, voor de rechter komt. De gemeente heeft ook juridische stappen genomen om het geld terug te vorderen. We vinden het ook belangrijk dat deze persoon zich verantwoordt voor zijn daden en een passende straf krijgt voor de grote financiële schade die hij alle inwoners van Doetinchem heeft aangedaan” aldus burgemeester Boumans van de gemeente Doetinchem.

De civiele rechter heeft de oud-ambtenaar eerder veroordeeld tot terugbetaling van het hele fraudebedrag. Het is gelukt een deel van het fraudebedrag te incasseren.

Foto: RTV Ideaal (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Emmanuel en Wim (002)

Nieuwe matchingsronde Buddy to Buddy

Op 16 oktober start Buddy to Buddy Bronckhorst een nieuwe matchingsronde met een feestelijk matchingsdiner. Daar ontmoeten alle nieuwe buddy’s elkaar voor het eerst. Daarna trekken zij een aantal maanden met elkaar op

2026-09-03 Een dokter met zusters in de tuin van het ziekenhuis. 0451 Fotocollectie Erfgoedcentrum Zutphen SZU002024856_039 (002)

Help mee Zutphense doodsbriefjes toegankelijk te maken voor uniek onderzoek

Van cholera, tuberculose en de pokken tot ouderdomskwalen en kindersterfte: duizenden Zutphense doodsbriefjes geven een uniek inkijkje in de gezondheid van eerdere generaties. Onderzoekers van onder andere de Radboud Universiteit starten daarom een project waarmee zij deze bijzondere historische bron toegankelijk maken voor onderzoek. Hiervoor hebben zij hulp nodig. Vrijwilligers kunnen via het platform Het Volk aan de slag met het invoeren van gegevens uit Zutphense doodsbriefjes.

genomineerden en erfgoedprijs (002)

Stadsgidsen Bredevoort winnaars Erfgoedprijs 2026

Op donderdagavond 3 september zijn de stadsgidsen van Bredevoort uitgeroepen tot winnaars van de Erfgoedprijs 2026. Zij werden benoemd als winnaar uit een groep van zes genomineerden: Berbuland, Kwikkelstraat 16 Dinxperlo, Raadhuisstraat 5 Dinxperlo, Vincenth Schreurs en de vrijwilligers van de Stichting Restauratiefonds Oude Sint Helenakerk en de gekozen winnaars, de Stadsgidsen Bredevoort.

Digitale hulp (002)

Wordt handiger met telefoon, tablet of computer

Voor iedereen die een smartphone, tablet of computer heeft en wat meer zelfvertrouwen wil krijgen bij gebruik van het apparaat, is er de beginnerscursus Klik & Tik.

Dorpendeal Wichmond-Vierakker (groepsfoto) (002)

Inwoners Wichmond-Vierakker dolblij met aanvraag dorpendeal

Inwoners van Wichmond-Vierakker werkten de afgelopen periode hard aan de plannen voor een vijftal ambitieuze projecten waarvoor zij een provinciale subsidie, een dorpendeal willen aanvragen. Gemeente Bronckhorst, die de officiële aanvraag bij de provincie namens het dorp moet doen, zette deze week de laatste handtekening onder de intentieverklaring en heeft de officiële aanvraag verstuurd. Het dorp Wichmond-Vierakker vraagt een bedrag van 377.775 euro bij de Provincie Gelderland aan.