gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Steeds meer gewend aan droogte

Droogte-REGIO8

Agrariërs in de Achterhoek zijn steeds meer gewend aan de droogte, het verbod op het onttrekken van oppervlaktewater door het Waterschap Rijn en IJssel heeft dan ook weinig invloed op agrariërs in de Achterhoek, dat laat LTO Noord weten. In de Achterhoek is het altijd al verbo...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Agrariërs in de Achterhoek zijn steeds meer gewend aan de droogte, het verbod op het onttrekken van oppervlaktewater door het Waterschap Rijn en IJssel heeft dan ook weinig invloed op agrariërs in de Achterhoek, dat laat LTO Noord weten. In de Achterhoek is het altijd al verboden geweest voor agrariërs om daarmee gewassen te beregenen.

“Agrariërs in de Achterhoek beregenen alleen met grondwater”, laat LTO Noord aan REGIO8 weten. “Als je het gewas wil laten groeien en/of groen wil houden, moet je beregenen. Zolang boeren kunnen blijven onttrekken uit grondwater kunnen ze ook blijven beregenen.” Toch maakt de belangenorganisatie zich wel zorgen over de aanhoudende droogte en is op dit moment voor alle gewassen de droogte een groot risico. Zowel aardappelen, groentegewassen, maar ook maispercelen en grasland beginnen droogteverschijnselen te krijgen.

Voor de gewassen is het van belang dat er vanuit grondwater beregend kan blijven worden. “Als je naar aardappelen kijkt is het wel zeker dat er minder kilo’s geoogst gaan worden. Niet op elk perceel, maar waarschijnlijk wel op 60% van de percelen minder aardappelen. Daarnaast is het altijd al een teelt geweest waarmee je als akkerbouwer risico’s loopt.” LTO Noord geeft aan dat de telers/agrariërs inmiddels de droogte ook gewend zijn.

Foto: REGIO8

Lees ook

RN20241212-7397_klein

Nomineren voor Liemerse Sportprijs 2026 gestart

We gaan weer richting het laatste deel van het jaar en dat betekent dat er achter de schermen al hard gewerkt wordt aan de Liemerse Sportprijs van 2026. Vanaf vandaag kan iedereen zijn of haar Liemerse Sportheld nomineren.

COR2023 editie Halle

Classics of Rock Festival keert terug in 2027 in Halle met speciale editie

Na een afwezigheid van drie jaar is het officieel: in 2027 keert het Classics of Rock Festival terug. En niet zomaar, de organisatie kondigt een speciale editie aan waarin het succes van de eerdere festivals wordt voortgezet én verder uitgebreid.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

Faye Wissing - Miss Teenager Netherlands 2026 (002)

Faye Wissing uit Braamt gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026

Faye Wissing uit Braamt is zondag 20 september 2026 gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026. De 16-jarige Faye wist tijdens de feestelijke finale in Theater Lampegiet in Veenendaal de jury te betoveren met haar prachtige glimlach, uitstraling en persoonlijkheid.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.

19-9-26 Optocht Septemberfeesten Zelhem (24)

Grote belangstelling voor kleurrijke optocht tijdens Septemberfeesten Zelhem

De Septemberfeesten in Zelhem trokken zaterdag opnieuw veel publiek met de traditionele optocht door het dorp. Langs de route stonden honderden toeschouwers klaar om de bonte stoet van praalwagens, loopgroepen, muziek en lokale verenigingen te bewonderen.