gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Stark verhaal? Stuur ‘m in veur Flonkergood

ECAL_Flonkergood-logo-v2

De organisatie van de Waeke van het ‘Achterhookse en Liemerse Book’, die elk jaar in streektaalmaand maart wordt georganiseerd, is op zoek naar mooie streektaalschrijfsels. De mooiste worden gepubliceerd in Flonkergood, het kadobuukske dat je in de Waeke gratis krijgt bij aank...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

De organisatie van de Waeke van het ‘Achterhookse en Liemerse Book’, die elk jaar in streektaalmaand maart wordt georganiseerd, is op zoek naar mooie streektaalschrijfsels. De mooiste worden gepubliceerd in Flonkergood, het kadobuukske dat je in de Waeke gratis krijgt bij aankoop van een streek(taal)boek. Het thema is komend jaar ’n Stark verhaal.

Flonkergood is een mooi boekje boordevol streektaalverhalen en –gedichten, geschreven door mensen uit Achterhoek en Liemers in hun eigen streektaal. Of je nu veel schrijfervaring hebt of niet, iedereen mag zijn pennenvruchten toesturen. Met het uitbrengen van Flonkergood hopen de initiatiefnemers van de Waeke van het Achterhookse en Liemerse Book, Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers, Dialectkring Achterhoek en Liemers en Vrienden van de Streektaal Lochem, het schrijven én lezen in streektaal te stimuleren.

De komende editie van Flonkergood heeft als thema ’n Stark verhaal meegekregen. Het thema van dit jaar nodigt uit om de fantasie flink aan het werk te zetten. Dat mag alle kanten op gaan met, hopelijk, veel aansprekende verhalen en gedichten.

Iedereen die een mooi verhaal of gedicht – natuurlijk in streektaal – heeft geschreven over dit onderwerp, wordt uitgenodigd om een bijdrage in te sturen vóór 31 oktober 2025. De beste verhalen worden geplaatst in Flonkergood 2026. De afgelopen jaren stonden er steeds ruim twintig verhalen in het kadobuukske. Een aantal auteurs wordt uitgenodigd om hun verhaal voor te dragen tijdens de aftrap van ‘Waeke van het Achterhookse en Liemerse book’, komende maart.

De voorwaarden en het reglement zijn te vinden op de website van Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers.

Lees ook

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.

JB-Pannenkoekenrit1-2026-07-26-0064

Pannenkoekenrit laat Laren genieten van routes en pannenkoeken

De jaarlijkse Pannenkoekenrit van TBL (Toeristenbelang Laren) heeft ook dit jaar weer veel deelnemers op de been gebracht. Fietsers, automobilisten en tractorliefhebbers genoten van de prachtige omgeving rond Laren, om de dag af te sluiten met een heerlijke pannenkoek.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

naamloos-36 (002)

Succesvolle eerste boeken- en streekproductenmarkt in Borculo

De eerste gecombineerde boeken- en streekproductenmarkt in Borculo is een groot succes geworden. Met het evenement wilden de organisatoren mensen met elkaar verbinden en extra bezoekers naar het centrum van Borculo trekken. Die doelstelling is ruimschoots bereikt.