gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Sporthal in Lochem verloren, maar hoop leeft bij L.T.T.C. De Toekomst

ce60a7c27047eff6bc75a6d9b2bcabe8

In de sporthal waar tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst uit Lochem gevestigd is, brak begin januari een verwoestende brand uit. De brand zorgde ervoor dat er bijna niets meer overbleef van onder andere het pand van de vereniging. Om De Toekomst weer vooruit te helpen, start...

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

In de sporthal waar tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst uit Lochem gevestigd is, brak begin januari een verwoestende brand uit. De brand zorgde ervoor dat er bijna niets meer overbleef van onder andere het pand van de vereniging. Om De Toekomst weer vooruit te helpen, startten ze daarom een crowdfunding. De betrokkenen van de vereniging blikken met pijn in het hart terug op die zwarte dag, 5 januari.

“In de ochtend, tegen 7 uur, sloegen er vlammen uit het dak. Ik ben hier zelf een paar uur later geweest. Toen dacht ik: het valt nog mee; de muren staan nog, de brandweer is druk bezig, alles lijkt onder controle”, legt Sandra Bouck, woordvoerder van de vereniging, uit. “Een paar uur later ben ik teruggekomen, en toen mocht ik ook naar binnen van de brandweer om even te kijken. Dat was echt diep treurig.” Buiten de muren en een deel van het plafond bleef er weinig over van onder andere het pand en hun materialen.

Nu, een tijd na de brand, is er nog altijd maar weinig duidelijk over hoe het heeft kunnen ontstaan. “Over de oorzaak van de brand kan ik nog niets zeggen. Wat we wel zeker weten, is dat het schijnt te zijn ontstaan in onze bestuurskamer”, aldus Bouck. “In de bestuurskamer is de meeste schade; dat kun je ook echt zien. Daar is helemaal niets meer van over.” De brand verspreidde zich vervolgens naar boven in het dak en van daaruit naar de twee hallen.

Liefdevolle reacties
Voorlopig kunnen de tafeltennissers van De Toekomst uitwijken naar sporthallen in Twello en Almen. Een deel van de schade wordt vergoed door de verzekering, maar lang niet alles. Om de overige kosten te kunnen dekken, startten ze een crowdfundingactie. Bouck kreeg allerlei liefdevolle reacties binnen. 

“Ik was in een kroeg een biertje gaan drinken en kreeg allerlei reacties van mensen die zeiden dat ze gingen doneren en hoe verdrietig ze waren dat het was gebeurd", vertelt Bouck. “Dus van alle kanten krijg je reacties, en dat is ook heel erg leuk om te zien.”

Al meer dan 8.000 euro
De opgehaalde bedrag is inmiddels opgelopen tot boven de 8.000 euro. Voorlopig is het nog onduidelijk hoeveel geld er nodig is om weer door te kunnen gaan, want het liefst blijft de vereniging op dezelfde plek gevestigd. “Wij willen onze hal natuurlijk op dezelfde plek terug hebben. Mensen zijn hier inmiddels aan gewend, en dat is ook het handigst; dat gaat het snelst”, legt Bouck uit. “Wij hopen over een jaar tot anderhalf jaar een heel eind verder te zijn. We zijn echter afhankelijk van heel veel factoren, en dat is afwachten.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.

JB-Pannenkoekenrit1-2026-07-26-0064

Pannenkoekenrit laat Laren genieten van routes en pannenkoeken

De jaarlijkse Pannenkoekenrit van TBL (Toeristenbelang Laren) heeft ook dit jaar weer veel deelnemers op de been gebracht. Fietsers, automobilisten en tractorliefhebbers genoten van de prachtige omgeving rond Laren, om de dag af te sluiten met een heerlijke pannenkoek.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

naamloos-36 (002)

Succesvolle eerste boeken- en streekproductenmarkt in Borculo

De eerste gecombineerde boeken- en streekproductenmarkt in Borculo is een groot succes geworden. Met het evenement wilden de organisatoren mensen met elkaar verbinden en extra bezoekers naar het centrum van Borculo trekken. Die doelstelling is ruimschoots bereikt.

JB-NKautocross-2026-07-25-0004

Autocross trekt duizenden naar stoffige Kanaaldijk in Lochem

De vierde ronde van het Eurol NK Autocross streek zaterdag neer aan de Kanaaldijk in Lochem, waar het kampioenschap officieel aan de tweede helft begon. Na de succesvolle editie van vorig jaar keerde de race terug naar Lochem, opnieuw als gast bij ACC Laren. De baan had voor deze ronde een metamorfose ondergaan, wat zorgde voor extra uitdaging en nog meer spanning op het circuit.