De Achterhoek kampt met een groeiend tekort aan personeel. Tegelijkertijd wonen er in asielzoekerscentra mensen die graag willen werken en meedoen in de samenleving. De pilot ‘Snelle Start voor Asielzoekers in de Achterhoek’ brengt die twee werelden bij elkaar. Inmiddels zijn de eerste succesvolle matches een feit. Een bedrijf in Winterswijk en in Groenlo laten zien dat het werkt: voor werkgevers én voor asielzoekers.
De pilot brengt werkgevers in contact met gemotiveerde kandidaten uit het asielzoekerscentrum in Winterswijk. Daarbij werken onder meer het COA,
WerkgeversServicepunt Achterhoek, gemeenten, intermediairs en werkleerbedrijven nauw samen. Kandidaten worden zorgvuldig begeleid en werkgevers worden zoveel mogelijk ontzorgd bij alles wat komt kijken bij de start van een asielzoeker op de werkvloer.
Werkgevers die deelnemen aan de pilot, kunnen rekenen op begeleiding bij alles wat komt kijken bij het aannemen van een asielzoeker. Denk aan vergunningen, praktische zaken en begeleiding op de werkvloer.