gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Slingeland Ziekenhuis alweer getroffen door wateroverlast, derde keer in een jaar

SZ_Wateroverlast0

De stevige regenbui van maandagavond heeft voor behoorlijke overlast gezorgd, ook bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. Met zandzakken en waterpompen werd alles in het werk gesteld om het water buiten de deur te houden.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

De stevige regenbui van maandagavond heeft voor behoorlijke overlast gezorgd, ook bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. Met zandzakken en waterpompen werd alles in het werk gesteld om het water buiten de deur te houden.

“Voor de deur van de Spoedeisende Hulp (SEH) stond wel 20 tot 25 centimeter water,” zegt staffunctionaris veiligheid Bert Wierenga. “Dat komt op sommige plekken door de muur heen, maar gelukkig heeft dat niet veel overlast veroorzaakt.” Bij soortgelijke situaties wordt een noodplan ingeschakeld. Veel mensen komen daarbij kijken, waaronder een speciaal crisisteam om de acute zorg draaiende te houden. “Het crisisteam, een extra schoonmaakteam, mensen van techniek en beveiliging, en nog meer mensen zijn opgeroepen om het probleem op te lossen,” legt Wierenga uit.

Door het water kon de SEH niet fatsoenlijk functioneren. Hierdoor ging de deur van de acute zorg een tijdje op slot en moesten sommige patiënten naar omliggende ziekenhuizen uitwijken. “We willen natuurlijk de acute zorg zo goed mogelijk verlenen, en dat lukt dan niet,” beschrijft Wierenga. “We vragen dan hulp van de andere regionale ziekenhuizen. We moeten rekenen op elkaars hulp.”

Het is niet de eerste keer dat het ziekenhuis te maken krijgt met natte voeten. “In 2010 is er ook een soortgelijke regenbui geweest en dit jaar al drie keer, terwijl dat normaal gesproken slechts één keer in de honderd jaar gebeurt,” legt Wierenga uit. “We hebben veel maatregelen genomen, zoals het verhogen van de straat en het klaarleggen van zandzakken, zodat die gebruikt kunnen worden als de nood het hoogst is.”

Een regenbui tegenhouden is helaas niet mogelijk. Er wordt echter nog nagedacht over wat er de komende tijd eventueel beter kan. Ook nu er een nieuw Slingeland Ziekenhuis in aantocht is. “We zitten hier waarschijnlijk nog wel zo’n drie jaar, dus we kunnen niet zeggen dat we er niets aan gaan doen,” legt Wierenga uit. “Wat we hier nu van leren, kunnen we straks ook gebruiken in het nieuwe ziekenhuis.”

https://www.youtube.com/watch?v=OpDzFlIiJTM

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

JB-4edagavond4daagse-2026-06-05-0049

Avond4daagse Lochem 2026 | dag 4

De vierde en laatste dag van de 50e Avond4daagse in Lochem was een bijzondere afsluiting van een feestelijke editie. De routes voerden dit keer langs en door verschillende bedrijven in Lochem, waar de deelnemers gastvrij werden ontvangen.

5-6-2026 Reurpop(47)

Reurpop 2026 | vrijdagavond

De eerste avond van Reurpop 2026 heeft ondanks regen en modder veel publiek naar Ruurlo getrokken. Het terrein was goed gevuld en de sfeer was warm en gemoedelijk, precies zoals Reurpop is bedoeld.

Rabobank-Reurpop

Reurpop 2026 | Rabobank en Reurpop gaan een maatschappelijk partnerschap aan

De coöperatieve bank verbindt haar naam aan het vrijwilligersplein van het festival en onderstreept daarmee het belang van de ruim 800 vrijwilligers die ieder jaar bijdragen aan het succes van Reurpop.

opening kombord wethouder Schutte OG burgemeester Stapelkamp Aa (002)

Bredevoort verwelkomt Vestingsteden met bord en opent historische belevingsroute 'Bredevoort Belegerd'

Vestingstad Bredevoort zette donderdag 4 juni een bijzondere stap in het zichtbaar maken van haar rijke geschiedenis. Voorafgaand aan de officiële opening van de nieuwe historische belevingsroute Bredevoort Belegerd werden de Vestingsteden-komborden onthuld. Hiermee wordt de toetreding van de gemeente Aalten tot de Vereniging van Nederlandse Vestingsteden (VNV) ook zichtbaar in het straatbeeld.

calculator

Oude IJsselstreek sluit 2025 af met positief resultaat en zichtbare maatschappelijke resultaten

Het college van burgemeester en wethouders biedt de jaarstukken 2025 aan de gemeenteraad aan. De jaarrekening laat zien dat Oude IJsselstreek het jaar afsluit met een positief financieel resultaat van € 7,7 miljoen. Tegelijkertijd benadrukt het college dat een belangrijk deel van dit resultaat incidenteel van aard is en dat zorgvuldige keuzes nodig blijven met het oog op de financiële toekomst.

WhatsApp Image 2026-06-04 at 21.05.26 (002)

Reurpop 2026 | RTV Ideaal dit weekend live vanaf Reurpop

Dit weekend staat Ruurlo volledig in het teken van Reurpop 2026, het driedaagse festival dat jaarlijks duizenden bezoekers trekt. RTV Ideaal is ook dit jaar mediapartner en verzorgt het hele weekend live verslag vanaf het festivalterrein.