gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Simac Ladies Tour krijgt grande finale in Achterhoek

SF241012-11309-1-002

De komende editie van de Simac Ladies Tour eindigt op zaterdag 6 en zondag 7 september met twee etappes in de Achterhoek. Nadat Lorena Wiebes vorig jaar haar snelle benen toonde in Doetinchem, is deze Gelderse gemeente nu het vertrekpunt van de voorlaatste etappe, een tijdrit...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

De komende editie van de Simac Ladies Tour eindigt op zaterdag 6 en zondag 7 september met twee etappes in de Achterhoek. Nadat Lorena Wiebes vorig jaar haar snelle benen toonde in Doetinchem, is deze Gelderse gemeente nu het vertrekpunt van de voorlaatste etappe, een tijdrit over 10,2 kilometer. Deze finisht in Westendorp. Een dag later is wielerdorp Lichtenvoorde start- en finishplaats van de zesde en laatste etappe. Na afloop wordt bekend wie wereldkampioene Lotte Kopecky zal opvolgen als winnares van de enige etappewedstrijd uit de UCI Women's WorldTour in de Benelux.

De start van de vijfde etappe op zaterdag 5 september is bij het prachtige Kasteel Slangenburg in Doetinchem. De specialisten tegen de klok kunnen na de start in dit fraaie decor in tien kilometer hun ambities voor dagwinst en/of de eindzege nog eens in de verf zetten. De finish is aan de Halseweg in Westendorp voorzien. Voor de inwoners van de Achterhoek een mooie kans om alle toppers in het deelnemersveld van nabij te bekijken. En eventueel voormalig wereldkampioene tijdrijden en werelduurrecordhoudster Ellen van Dijk nog een laatste keer in haar favoriete discipline aan het werk te zien.

Wie ook koplopers en een peloton wil zien strijden voor de dagwinst kan de volgende dag in de gehele regio terecht. Onder meer Winterswijk, Gendringen, 's-Heerenberg, Zeddam, Hengelo (GLd) en Ruurlo worden aangedaan in een rit over 156 kilometer. Na deze grote Gelderse lus wacht de rensters rond Lichtenvoorde nog een lokale omloop van 13,9 kilometer die twee keer wordt afgelegd. Het open landschap, maar ook de glooiende omgeving nabij de Duitse grens bieden nog kansen om het klassement nog een laatste keer op zijn kop te zetten. Wethouder Gerjan Teselink kijkt ernaar uit: “Ik vind het fantastisch dat we de finale van de Simac Ladies Tour in Lichtenvoorde mogen verwelkomen. Een prachtig podium voor vrouwenwielrennen én gemeenschapsbetrokkenheid. Ik ben trots dat we met dit evenement beweging, gezondheid en plezier samenbrengen in Oost Gelre.”

Ook organisator Thijs Rondhuis is blij met deze terugkeer naar dit deel van Gelderland. “Na enkele grande finales in Arnhem is nu de wieler enthousiaste Achterhoek de plek waar zal worden gestreden om de eindwinst in de Simac Ladies Tour." Onze etappekoers heeft een rijke deelnemerslijst met daarop de namen van onder anderen Leontien van Moorsel, Marianne Vos, Kristin Armstrong, Lotte Kopecky, Lorena Wiebes, Ellen van Dijk en Annemiek van Vleuten. In de tijdrit zal het klassement zeker nog eens op de kop gaan en ook de slotetappe leent zich perfect voor aanvallers en de strijd om de ultieme seconden. De Achterhoek is zo het perfecte decor voor deze grande finale van deze aansprekende wielerkoers voor de allerbeste wielrensters ter wereld.”

Lees ook

MIVA Collecte 2026 (002)

MIVA collecte in alle katholieke kerken

Als elke minuut telt, kan een ambulance het verschil betekenen tussen leven en dood. Op de eilanden in het Victoriameer in Tanzania sterven onnodig veel mensen door gebrek aan vervoer. Daarom staat de jaarlijkse MIVA-kerkcollecte in heel Nederland in het teken van een ambulanceboot voor arts Athuman. Daarmee kunnen zwangere vrouwen, zieke kinderen en andere kwetsbare patiënten sneller levensreddende zorg krijgen.

JB-WelzijnLochem-2026-07-24-0055

Zomertoer in Laren trekt jong en oud

Laren stond op 24 juli in het teken van de Zomertoer van Welzijn Lochem. In Kulturhus ’t Kruispunt werden bezoekers vanaf 11.00 uur ontvangen met koffie en thee, waarna om 12.00 uur een gezamenlijke lunch volgde, verzorgd door Kulturhus Het Kruuspunt. Ruim dertig oudere deelnemers schoven aan voor een gezellige maaltijd vol ontmoeting en samenzijn.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.

SchipRijn

Sluizen bij Eefde dicht vanwege droogte: ook onttrekkingsverbod

Het sluizencomplex bij Eefde mag vanaf zaterdagmiddag niet meer gebruikt worden door scheepvaart. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal.

Build For Gambia 2026 (002)

Studenten Graafschap College zetten zich in voor bouwprojecten in Gambia

Zestien studenten en drie docenten van het Graafschap College uit Doetinchem reizen dit najaar naar Gambia om daar scholen op te knappen en kinderen een betere leeromgeving te geven. Om deze bijzondere reis en de werkzaamheden mogelijk te maken, is de projectgroep nog op zoek naar bedrijven en particulieren die het initiatief financieel willen ondersteunen.