gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Septemberfeesten Zelhem 2024

Septemberfeesten-_Zelhem_prijsuitreiking-optocht-59-artikel

Van donderdag 19 tot en met zondag 22 september stonden de Septemberfeesten Zelhem weer voor velen op de planning. Het 4-daagse evenement werd voor de 38e keer georganiseerd door de leden van de Stichting Septemberfeesten Zelhem. Vele grote hoogtepunten waren er ook dit jaar....

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Van donderdag 19 tot en met zondag 22 september stonden de Septemberfeesten Zelhem weer voor velen op de planning. Het 4-daagse evenement werd voor de 38e keer georganiseerd door de leden van de Stichting Septemberfeesten Zelhem. Vele grote hoogtepunten waren er ook dit jaar. De kermis wordt ieder jaar nog goed bezocht door jong en oud. De vele attracties, de diverse artiesten en bands, de volksspelen en de optocht zijn ieder jaar weer de uitblinkers.

De volksspelen op de vrijdag trekken jaarlijks ook veel deelnemers. Tijdens het jeugdkoning schieten wist Gijs van der Veen de romp naar beneden te halen en werd hiermee uitgeroepen tot jeugdkoning. Benno Oosterink wist ook de romp van de vogel naar beneden te schieten en werd de schutterskoning. Bij het vogel knuppelen wist Diana Peppelman de romp naar beneden te gooien.

Tijdens de optocht, die op zaterdagmiddag plaatsvond, was er veel publiek aanwezig die de wagens bewonderden. Ook de loopgroepen werden flink aangemoedigd. In Categorie A (kleine loopgroepen) wist de groep 'The Red Ladies – Lol op de Knol' de eerste plaats te behalen. In Categorie B (grote loopgroepen) werd de groep 'Jeuk – Plezier' eerste. In Categorie E (Grote wagens) werd voor het tweede jaar op rij de deelname van de Loo School met hun wagen over 'the Minions'.

Tijdens de Septemberfeesten Zelhem was er ook weer Zelhem Verlicht. De winnaar van de Mooiste Straat is de Hummeloseweg. De Oldenoord was het mooist verlicht en de Originaliteitsprijs ging naar de winkelstraten Zelhem, die zagen er ook stuk voor stuk mooi uit.

Meer foto’s in ons fotoboek

Lees ook

Patrick Nijenhuis1

Heavensride 2026: fietsen voor een hoger doel met de Duveltrappers

Op zaterdag 27 juni 2026 is het weer zover: de Heavensride. Voor de tweede keer stapt het team Duveltrappers op de fiets om deze bijzondere tocht te rijden. Een sportieve uitdaging van formaat, maar vooral een dag met een diepere betekenis.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

car-1865856_1280

Verkeerd dragen van de gordel: duizenden boetes in Gelderland

Even een kort ritje zonder gordel, of hem pas omdoen als je twee straten verder bent: het is gevaarlijk én het kan je een forse prent opleveren. In 2025 werden in Gelderland 3.052 boetes uitgedeeld voor het niet of verkeerd dragen van de gordel. Dat zijn er 17% meer dan in 2024. Dat blijkt uit onderzoek van occasion- en vergelijkingsplatform Gaspedaal.nl.

aerofonia 1 (002)

Blazersensemble Aerofonia zoekt leden om samen vrolijke muziek te maken

Binnen Boogie Woogie, centrum voor kunst en cultuur in Winterswijk, zijn meerdere ensembles actief. Een van die ensembles is Aerofonia, een acht leden tellend blazersensemble dat vooral vrolijke muziek van onder meer Mozart, Krommer en Beethoven speelt. Het octet wil graag wekelijks in volledige samenstelling spelen en is daarom op zoek naar uitbreiding.

2025 Zomertour-DetmerEefde-BB

Zomertoer 2026 brengt ontmoeting en activiteiten in de kernen

In de zomer van 2026 organiseert Welzijn Lochem opnieuw de Zomertoer: een reeks laagdrempelige ontmoetingsdagen in verschillende kernen van de gemeente Lochem. In samenwerking met lokale verenigingen, organisaties, ondernemers en vrijwilligers wordt in elke kern een afwisselend programma aangeboden, passend bij wat er lokaal leeft.

WhatsApp Image 2026-06-11 at 21.18.25

Bronckhorst vergroot tijdelijk bouwvrije zone rond geitenhouderijen

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond ingestemd met het tijdelijk uitbreiden van de bouwvrije zone rond geitenhouderijen van 500 naar 1000 meter. Daardoor kunnen nieuwe woningbouwplannen niet van de grond komen. Volgens het college gaat het om ongeveer tachtig woningen in de hele gemeente.