gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

RepairCafé Doetinchem is verhuisd

RepairCafe-Doetinchem

Het RepairCafé is een plek waar een enthousiaste groep vrijwilligers zich verdiept in kapotte spullen van mensen uit Doetinchem en omgeving. Er worden té veel dingen weggegooid, die nog goed te repareren zijn, dat zien de medewerkers bij het RepairCafé.

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Het RepairCafé is een plek waar een enthousiaste groep vrijwilligers zich verdiept in kapotte spullen van mensen uit Doetinchem en omgeving. Er worden té veel dingen weggegooid, die nog goed te repareren zijn, dat zien de medewerkers bij het RepairCafé.

Het RepairCafé in Doetinchem werkt met vrijwilligers die handig zijn en het belangrijk vinden dat spullen zo lang mogelijk gebruikt worden. Niet meteen weggooien als iets kapot is maar eerst bekijken wat er aan iets mankeert en zo mogelijk repareren. Moet er een nieuw onderdeel gekocht worden dan wordt dit in overleg met de klant besteld, de onkosten zijn voor de klant.

Daarnaast worden reparaties zo veel mogelijk sámen met de bezoekers uitgevoerd. Er worden geen kosten voor reparatiewerkzaamheden gerekend, wel wordt om een vrije gift gevraagd om zo gereedschap en andere materialen te kunnen aanschaffen.

Elke donderdagmiddag van 12:30 tot 16:00 uur zit een groep enthousiaste vrijwilligers klaar om kapotte spullen na te kijken en zo mogelijk te repareren. Dit kunnen elektronica spullen zijn (radio’s/laptops e.d.), huishoudelijke apparaten, fietsen, kleding, (tuin-)gereedschap e.d. zijn.

Het RepairCafé Doetinchem is onlangs verhuisd van De Stadswerkplaats op het Laborijn complex aan de Terborgseweg naar een nieuwe locatie, omdat het gebouw waarin ze zaten, binnenkort wordt afgebroken voor nieuwbouw. De nieuwe locatie is aan de Houtsmastraat 11D in Doetinchem.

Op donderdag 6 maart is van 12.30 uur tot 16.00 uur is de feestelijke opening van het RepairCafé op de nieuwe locatie. Iedereen is van harte welkom.

Lees ook

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

Sporthal Ruurlo bouwteamovereenkomst (002)

Nieuwe sporthal Ruurlo stap dichterbij: gemeente en Kormelink tekenen bouwteamovereenkomst

Gemeente Berkelland en Aannemersbedrijf Kormelink ondertekenden donderdag 22 oktober een bouwteamovereenkomst voor de nieuwe sporthal in Ruurlo. Namens de gemeente ondertekende wethouder Erwin Versteeg (portefeuille Sport) de overeenkomst. Ook wethouder Betsy Wormgoor was aanwezig. Zij droeg het project onlangs over.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.