gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Renate Brandsen is de drijvende kracht achter stichting Re-Free

stichting-reefree-sheerenberg-Renate-Brandsen

Het hele jaar door is Renate met haar stichting Re-Free bezig om armoede te bestrijden en kan ze met haar stichting vele mensen bereiken die het zo hard nodig hebben. Het hele jaar door bedenken Renate en haar vrijwilligers acties om de minder bedeelden van de samenleving een...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Het hele jaar door is Renate met haar stichting Re-Free bezig om armoede te bestrijden en kan ze met haar stichting vele mensen bereiken die het zo hard nodig hebben. Het hele jaar door bedenken Renate en haar vrijwilligers acties om de minder bedeelden van de samenleving een extraatje te geven.

De meest bekende en grootste actie van het jaar is de sinterklaasactie. In 2021 heeft de stichting 68 kinderen mogen voorzien van meerdere cadeaus. Dit zijn veelal kinderen waar de (groot)ouders het niet breed genoeg hebben om zelf cadeaus te kopen. In 2022 hebben Renate en haar vrijwilligers 172 kinderen voorzien van een cadeau. Bijna 3 keer zoveel, met hetzelfde aantal vrijwilligers. Een prachtig resultaat voor een toch wel schrijnende situatie. Aan deze 172 kinderen konden maar liefst 700 cadeaus worden uitgedeeld. Gedoneerd door mensen die de stichting en dus deze kinderen een warm hart toedragen.

Terwijl Bertine en Renate aan de koffie zitten komt er een busje voorrijden. Renate vertelt dat Seesink Flex, een bedrijf uit de regio, nog een kleine 100 kerstpakketten heeft en deze aan haar gedoneerd hebben om weer door te geven. Een prachtig gebaar en ook nu in het nieuwe jaar weet de stichting wel raad met zo’n mooie donatie. Er komen mensen de keuken binnen met de vraag waar de pakketten neer gezet kunnen worden. Renate antwoord dat dat wel in haar keuken kan, met het gevolg dat binnen no-time de hele keuken vol staat met dozen. Ik zie Renate van oor tot oor lachen en zich al bedenken aan wie ze dit kan schenken. Zo wordt vanuit haar huis deze stichting gerund.

Renate heeft voor 2023 een grote wens. Ze zou graag voor haar stichting een bus of gesloten aanhanger hebben om met Re-Free on tour te kunnen.

© Foto: Renate Brandsen

Lees ook

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

Faye Wissing - Miss Teenager Netherlands 2026 (002)

Faye Wissing uit Braamt gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026

Faye Wissing uit Braamt is zondag 20 september 2026 gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026. De 16-jarige Faye wist tijdens de feestelijke finale in Theater Lampegiet in Veenendaal de jury te betoveren met haar prachtige glimlach, uitstraling en persoonlijkheid.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.

19-9-26 Optocht Septemberfeesten Zelhem (24)

Grote belangstelling voor kleurrijke optocht tijdens Septemberfeesten Zelhem

De Septemberfeesten in Zelhem trokken zaterdag opnieuw veel publiek met de traditionele optocht door het dorp. Langs de route stonden honderden toeschouwers klaar om de bonte stoet van praalwagens, loopgroepen, muziek en lokale verenigingen te bewonderen.

JB-JeugdshowLaren-2026-09-19-0057

Na vijftig jaar valt het doek voor de Landelijke Jeugdshow Laren

Het was zaterdag een bijzonder en vooral emotioneel moment voor Marjan Holmer-Vriezekolk. Tijdens de 50e en allerlaatste Landelijke Jeugdshow Laren werd zij door loco-burgemeester Marja Eggink verrast met de Zilveren Knoop van de gemeente Lochem.

Pepijn met Sjors (002)

Sjors Sportief & Creatief feestelijk van start in Lochem

Afgelopen week stond Lochem in het teken van de aftrap van Sjors Sportief & Creatief. Op vrijdag 11 september vond de feestelijke kick-off plaats op de Markt in Lochem, gevolgd door activiteiten op maandag 14 september.