gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Red Devil Team; passie voor tractorpulling

JB-RedDevil-2026-08-01-0013
© Foto: RTV Ideaal / Johan Braakman

Het Red Devil Team uit Ruurlo is een enthousiast en gedreven tractorpullingteam dat al jarenlang actief is binnen de NTTO-competitie. Wat begon met een White 2255 in de standaardklasse groeide uit tot de huidige Red Devil, een 4,5 ton Supersport die uitkomt op het hoogste niveau.

Johan Braakman |  | Aangepast op

Na de promotie naar de Topklasse in 2013 volgden jaren van ontwikkeling, podiumplaatsen en technische uitdagingen. In 2018 werd besloten een compleet nieuwe componententrekker te bouwen. Met veel inzet en talloze uren werk stond in het voorjaar van 2019 de nieuwe Red Devil klaar voor de competitie. Na een aantal moeilijke jaren wist het team in 2022 vrijwel alle wedstrijden in de Promoklasse te winnen. Daarmee werd opnieuw promotie naar de 4,5 ton Supersport Topklasse afgedwongen.

Ook nu blijft ontwikkeling centraal staan. Iedere wedstrijd levert nieuwe data, ervaring en technische uitdagingen op. Het team werkt voortdurend aan de motor, koppeling, aandrijflijn en afstelling om de concurrentie bij te houden. De resultaten laten zien dat Red Devil zich kan meten met sterke nationale en internationale deelnemers. Een Full Pull en een zesde plaats in het grote deelnemersveld in Made en een finaleplaats in onder meer Harskamp en Lochem onderstrepen die ambitie.

Achter de trekker staat een team van negen enthousiaste mensen. Van rijders en monteurs tot technische ondersteuning, vrachtwagenchauffeurs en merchandise: iedereen draagt zijn steentje bij. Samen zorgen zij ervoor dat de Red Devil wedstrijd na wedstrijd klaarstaat.

De sport wordt echter steeds professioneler en krachtiger. Dat betekent ook dat de kosten en investeringen blijven stijgen. Als relatief klein team met een beperkt budget is het niet altijd mogelijk om iedere technische ontwikkeling direct te volgen. Toch blijft de ambitie onverminderd groot: meedoen om de prijzen en de Red Devil verder ontwikkelen.

Om deze ambitie waar te kunnen maken, is het Red Devil Team op zoek naar nieuwe sponsoren en partners. Wil jij als bedrijf bijdragen aan een uniek stukje Achterhoekse motorsport? Dan biedt het Red Devil Team verschillende mogelijkheden om jouw bedrijf zichtbaar te maken rondom de wedstrijden, de trekker en het team. Hierdoor kan de Red Devil blijft rijden, ontwikkelen én strijden om de hoogste plaatsen.

Meer foto’s in ons fotoboek.

Lees ook

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

Sporthal Ruurlo bouwteamovereenkomst (002)

Nieuwe sporthal Ruurlo stap dichterbij: gemeente en Kormelink tekenen bouwteamovereenkomst

Gemeente Berkelland en Aannemersbedrijf Kormelink ondertekenden donderdag 22 oktober een bouwteamovereenkomst voor de nieuwe sporthal in Ruurlo. Namens de gemeente ondertekende wethouder Erwin Versteeg (portefeuille Sport) de overeenkomst. Ook wethouder Betsy Wormgoor was aanwezig. Zij droeg het project onlangs over.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

DSC09067 (002)

Markenheem en Amphion Cultuurbedrijf starten nieuwe Creatieve Werkplaats in Zelhem

Vanaf 2 november opent in woonzorgcentrum de Zonnekamp in Zelhem de Creatieve Werkplaats. Een nieuwe werkplaats om te experimenteren met verschillende vormen van structurele laagdrempelige creatieve activiteiten op een vaste plek. Een plek waar inwoners uit Zelhem en omstreken wekelijks creatief aan de slag kunnen gaan. De Creatieve Werkplaats is een initiatief van Markenheem en Lang Leve Kunst & Naoberschap van Amphion Cultuurbedrijf.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Groen licht voor Windpark IJsselwind in Zutphen

De Raad van State heeft vandaag na een zorgvuldige procedure groen licht voor de bouw van Windpark IJsselwind in Zutphen gegeven. Het project voorziet in de bouw van drie windturbines langs het Twentekanaal. Waterschap Rijn en IJssel ontwikkelt het windpark in samenwerking met IJsselwind B.V. Beide partijen zijn blij met de positieve uitspraak van de Raad van State.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.