gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Predicaat Hofleverancier voor Nijha Lochem

316279846_623915429623966_6970449792889794751_n

Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan ontving Nijha Lochem donderdag het Predicaat Hofleverancier. Burgemeester Sebastiaan van ’t Erve reikte eind van de middag het predicaat uit tijdens een feestelijke personeelsbijeenkomst aan de Hanzeweg in Lochem.

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan ontving Nijha Lochem donderdag het Predicaat Hofleverancier. Burgemeester Sebastiaan van ’t Erve reikte eind van de middag het predicaat uit tijdens een feestelijke personeelsbijeenkomst aan de Hanzeweg in Lochem.

Nijha is gevestigd aan de Hanzeweg in Lochem en produceert al 100 jaar haar eigen sport- en speeltoestellen van klimboog tot basketbaltoren. Meesterschap en ervaring van het bedrijf zijn ontstaan in Harfsen. Hendrik Jan Nijenhuis werkt er in 1922 als smid en ontwerpt een draaimolen voor de speeltuin van zijn café. Van 1930 tot 1940 treden de zoons van H.J. Nijenhuis toe tot het bedrijf in Harfsen. Zij ontwikkelen en produceren seriematig speeltoestellen. Medio 1950 gaat Nijha zich ook voorzichtig richten op de productie van sportattributen. Dat resulteert in inrichtingen van complete gymzalen. De locatie in Harfsen wordt dan te klein en de broers Nijenhuis kiezen voor Lochem.

Eind jaren zeventig maakt het bedrijf een flinke ontwikkeling door. De overheid stopt veel geld in onderwijs en dus ook in lichamelijke opvoeding en in de inrichtingen van sporthallen. Tijdens de recessie in de jaren tachtig maakt ook Nijha moeilijke jaren door. Maar ook in deze ingewikkelde tijden blijft Nijha vernieuwen. Kort na de eeuwwisseling komt er een einde aan een familietraditie. Er is geen ‘Nijenhuis’ meer in de directie.

Nijha heeft zo’n 90 medewerkers in dienst. Vanuit de missie om meer mensen in beweging te krijgen, maakt het bedrijf beweegruimtes voor scholen, in de wijk, bij sportaccommodaties en in zorgcentra. Wekelijks sporten en bewegen zo’n 3.000.000 Nederlands binnen of buiten, met de producten van Nijha.

© Foto: Nijha Lochem

Lees ook

The Stone Souls-(fotograaf Lonneke Prins) (002)

Inschrijving geopend voor de 13e Dag van de Achterhoekse Popmuziek

Op zaterdag 14 november vindt de 13e editie van de Dag van de Achterhoekse Popmuziek plaats. Verspreid over de hele Achterhoek laten ruim 50 bands, muzikanten en singer-songwriters hun muziek horen op 25 bijzondere locaties. Van muziekcafés tot musea, van een authentieke kapschuur tot een lokale bierbrouwerij: de Dag van de Achterhoekse Popmuziek brengt muziek en cultuur samen op verrassende plekken.

de Titelverdedigers 1 (002)

Prachtige dag voor Stratentoernooi ZZC'20

Op zaterdag 13 juni werd het jaarlijkse Stratentoernooi gehouden bij ZZC’20. 32 Teams streden om de titel en de eeuwige roem.

JB-Petrollaren-2026-06-13-0011

Oude tractoren op petroleum toeren door de gemeente Lochem

Op zaterdag 13 juni werd in de gemeente Lochem de Petroleumrit georganiseerd door het OTMV afdeling Gelderland.

Patrick Nijenhuis1

Heavensride 2026: fietsen voor een hoger doel met de Duveltrappers

Op zaterdag 27 juni 2026 is het weer zover: de Heavensride. Voor de tweede keer stapt het team Duveltrappers op de fiets om deze bijzondere tocht te rijden. Een sportieve uitdaging van formaat, maar vooral een dag met een diepere betekenis.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

car-1865856_1280

Verkeerd dragen van de gordel: duizenden boetes in Gelderland

Even een kort ritje zonder gordel, of hem pas omdoen als je twee straten verder bent: het is gevaarlijk én het kan je een forse prent opleveren. In 2025 werden in Gelderland 3.052 boetes uitgedeeld voor het niet of verkeerd dragen van de gordel. Dat zijn er 17% meer dan in 2024. Dat blijkt uit onderzoek van occasion- en vergelijkingsplatform Gaspedaal.nl.