gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Praten over eten en het landschap in Barchem-Lochem

rtv-ideaal-FotoNatuurMilieuGelderland

Wat doet een boer om te zorgen voor ons eten, ons landschap en onze natuur? En wat kun je daar als bewoner of consument ook zelf aan doen? Welke keuzes maak je? Tegen welke dilemma’s loop je aan? In ‘natuurlijke gesprekken’ over eten en landschap in Barchem en Lochem gaan we o...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Wat doet een boer om te zorgen voor ons eten, ons landschap en onze natuur? En wat kun je daar als bewoner of consument ook zelf aan doen? Welke keuzes maak je? Tegen welke dilemma’s loop je aan? In ‘natuurlijke gesprekken’ over eten en landschap in Barchem en Lochem gaan we op zoek naar antwoorden. De gesprekken worden georganiseerd in samenwerking met veehouder, groenten- en notenteler Rene Lubberdink uit Barchem en Plus Cornelis in Lochem.

''In een serie van drie bijeenkomsten (met dezelfde groep) gaan we met elkaar in gesprek over ons eten en het landschap waarin we wonen. Het eerste gesprek vindt plaats op vrijdagmiddag 17 februari van 13.30-tot 16.30 uur op de boerderij van René Lubberdink, Hazelberg 12 in Barchem. Het tweede gesprek vindt plaats op donderdagavond 2 maart van 20.00 tot 22.00 uur bij Plus Cornelis in Lochem. Die avond gaat het over wat we eten. De datum van de derde bijeenkomst wordt in overleg gekozen. In deze derde bijeenkomst bespreken we wat je samen kan en wil doen om hier in de eigen omgeving mee aan de slag te gaan'' zo laat de organisatie weten.

Tijdens de gesprekken wordt er op zoek gegaam naar gedeelde ideeën over eten, het landschap en hoe een ieder elkaar daarbij kan helpen. Het zijn open gesprekken, gericht op ontmoeting, uitwisseling, leren en luisteren naar elkaar. Geïnteresseerde inwoners, boeren, supermarkten en voedselaanbieders uit de andere dorpen van de gemeente Lochem kunnen zich overigens ook aanmelden.

© Foto: RTV Ideaal

Lees ook

steenlochem0

Gedenksteen markeert nieuw hoofdstuk voor Lochemse tafeltennisvereniging

Tafeltennisvereniging De Toekomst uit Lochem heeft vrijdag 4 september een speciaal gedenksteen in de nieuwe sporthal gemetseld. Ruim anderhalf jaar geleden werd de oude hal verwoest door een brand en moest worden gesloopt. Voorzitter Jan Slagt blikt terug op een moeilijke periode.

IMG-20260907-WA0002(1) (003)

Marijn Binnekamp en Anneloes Rondeel winnaars The Chariot Triathlon Eibergen

Op zondag 6 september klonk om 11 uur langs de Berkel het startschot voor de 11e editie van The Chariot Triathlon Eibergen. De ruim 150 individuele deelnemers en 20 deelnemende teams verzamelden zich in alle vroegte rond het Muldershuis voor de wedstrijd, waarin zij zwemmen, fietsen en hardlopen. Na het gereed maken van hun wisselplek, begaven zij zich richting de start van de triathlon die bij de stuw plaatsvond.

060926 TrialGP zondag 3e dag (71)

TrialGP 2026 in Zelhem - zondag

De slotdag van het WK TrialGP op de Langenberg in Zelhem stond bol van spektakel. Onder ideale omstandigheden reed de absolute wereldtop hun laatste wedstrijdrondes, met opnieuw indrukwekkende passages over de zware kunstmatige secties.

JB-opendag-2026-09-05-0002

Feestelijke open dag bij biologische boerderij Korenblik in Warnsveld

Het was zaterdag gezellig druk op biologische boerderij Korenblik in Warnsveld. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan hield de boerderij een feestelijke open dag. Ruim 500 bezoekers kwamen een kijkje nemen.

IMG_20260906_155143562_HDR (002)

Høkersweekend 2026 - zondag

De derde dag werd begonnen met de muziekbingo daar werd er muzikaal gestart op de Anhangerschapband en ook speelde de Heinoos en Carve op deze zondag.

IMG_20260905_165316808 (002)

Høkersweekend 2026 - zaterdag

Dag twee van het Høkersweekend startte al vroeg op de camping met ontbijt bij de meeste camping bezoekers. Van gebakken eieren tot broodjes bal en rookworst. Niets is bijna te gek.