gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

Gemeente-Bronckhorst-gemeentehuis-2022-2

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorten, mede door de stijgende zorgkosten. Het college wil een ‘Powerful Ageing’ programma inzetten, om uiteindelijk minder zorgaanvragen te krijgen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorten, mede door de stijgende zorgkosten. Het college wil een ‘Powerful Ageing’ programma inzetten, om uiteindelijk minder zorgaanvragen te krijgen.

“Een van de alternatieven is dat ze een trainingspakket krijgen, en hun conditie en kwaliteit van leven terugkrijgen.”, aldus Puijk kan dit een paar ton opleveren. Dit programma  wordt eerst als pilot gebruikt. In plaats van direct hulp in te zetten, krijgen zij eerst herstelgerichte begeleiding: een combinatie van coaching, trainingen en praktische ondersteuning, gericht op wat mensen nog wél kunnen. Denk aan het aanleren van nieuwe routines, het versterken van spierkracht of het organiseren van hulp in de eigen omgeving. Zo worden inwoners geholpen om hun zelfredzaamheid terug te winnen en behouden ze de regie over hun leven. De verwachting is dat deze aanpak leidt tot 30% minder indicaties voor huishoudelijke hulp, en dus lagere zorgkosten op de lange termijn.

Het feit dat de samenstelling van het college mogelijk anders is na de volgende verkiezingen was ook tijdens de politieke avond van 22 juni een vraagstuk. “Ik wil als wethouder financiën een mooi plaatje achterlaten voor het volgende college. Alleen zit ik met een enorm dilemma”, zegt de wethouder, die van mening is dat met de toekomstige ravijn jaren op de loer, nieuwe voorstellen bij de raad leggen, nu over het graf regeren zou zijn.  “Ik ben er zelf ook niet helemaal gelukkig mee, het liefst heb je een mooi plaatje.” De wethouder hoopt dat met mogelijke middelen uit Den Haag, het tekort iets te kunnen dempen. “We zijn gelukkig een financieel gezonde gemeente.”

Lees ook

P1011770 (002)

Burgemeester Kruijffbad verwacht 25.000e bezoeker van dit seizoen

Het openluchtzwembad in Steenderen hoopt binnenkort de 25.000e bezoeker van dit seizoen te kunnen verwelkomen. Die krijgt naast een feestelijk onthaal ook een mooi cadeau: een persoonlijk zwemabonnement voor zwemseizoen 2027.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.