gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Politie onderzoekt mogelijke dumping drugsafval in Drempt

f368ebce-65b7-4ea1-b2cc-2c54070dab08

De stof die dinsdagmiddag werd gevonden in een bosje aan de Tolstraat in Drempt waardoor een boa onwel raakte, is waarschijnlijk drugsafval. De man die door het inademen van de stof onwel raakte is een 63-jarige man uit Geesteren, werkzaam als boa van Natuurmonumenten.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

De stof die dinsdagmiddag werd gevonden in een bosje aan de Tolstraat in Drempt waardoor een boa onwel raakte, is waarschijnlijk drugsafval. De man die door het inademen van de stof onwel raakte is een 63-jarige man uit Geesteren, werkzaam als boa van Natuurmonumenten.

"De Forensische Opsporing is op dit moment druk bezig met het onderzoeken van de aangetroffen stoffen", laat de politie woensdagmiddag weten. "Vermoedelijk gaat het om een dumping van drugsafval, maar dat moet uit het onderzoek blijken." De boa kwam dinsdag ter plaatse nadat er maandag een melding binnenkwam over een bijzondere fles in een bosperceel. Het vermoedelijke drugsafval is inmiddels opgeruimd in Drempt. Het onderzoek van de Forensische Opsporing moet uitwijzen of het echt om een drugsdumping gaat.

De medewerker van Natuurmonumenten raakte bedwelmd door een nog onbekende stof en raakte onwel. Hierdoor is de politie ingeschakeld. De boa is ter controle naar het ziekenhuis overgebracht. Over de huidige gezondheidssituatie kan de politie niets kwijt, wel laten ze weten dat de man dinsdag is ontslagen uit het ziekenhuis. In de gemeente Bronckhorst zijn ze geschrokken door de vondst van de stof. "Het is ernstige criminaliteit en zeer schadelijk voor mens en natuur", laat burgemeester Marianne Besselink. "Zoiets is altijd schrikken."

Vorig jaar kreeg de gemeente als eerste in Nederland de tweede ster voor het Veilig Buitengebied. Bronckhorst zet daarom in op preventie en hopen dat bewoners tips geven als zij iets opvallends zien. "Wij roepen via verschillende campagnes zoals onder andere de veilig buitengebied keurmerk acties inwoners inderdaad op verdachte situaties te melden", schetst Besselink. "Het is mooi dat het afval gevonden is na een melding van een oplettende inwoner." 

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8.

© Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Politiek Lochem 7-10-2026

Begroting Lochem 2027: uitdagend of weinigzeggend?

De gemeente Lochem geeft in 2027 bijna €122 miljoen uit. Maar hoeveel valt er eigenlijk écht te kiezen?

7-10-2026 Clinic veldrijden met Joris Nieuwenhuis (19)

Veldrijdclinic groot succes bij ZAMC

De veldrijdclinic bij de ZAMC in Zelhem is woensdag 7 oktober uitgegroeid tot een groot succes. Maar liefst 60 enthousiaste kinderen deden mee aan de training, die werd gegeven door de Zelhemse topveldrijder Joris Nieuwenhuis.

Burgemeestersontbijt 2026

Burgemeester ontbijt met leerlingen van SBO Diekmaat/da Vinci

“Een goede start maakt het verschil”

Financien muntjes geld

Begroting 2027 op orde, voorbereiding op financieel uitdagende jaren gestart

Gemeente Aalten presenteert begroting 2027

Het college van burgemeester en wethouders van gemeente Aalten presenteert de begroting voor 2027. De gemeente staat in 2027 voor een financieel tekort van € 1,8 miljoen wat oploopt naar € 5 miljoen in 2030. Om de begroting voor 2027 sluitend te maken heeft het college enkele financiële voorstellen aan de raad voorgelegd. Tegelijkertijd blijft de gemeente investeren in woningbouw, de leefomgeving, een sterke sociale basis en goede dienstverlening. Met de uitdaging om ook in de komende jaren de begroting rond te krijgen.

kranten

Gemeente onder actief toezicht voor opvang asielzoekers

De gemeente Oude IJsselstreek is door het Ministerie van Asiel en Migratie onder actief toezicht geplaatst. Het betekent dat de gemeente nog niet voldoende opvangplekken heeft gerealiseerd voor vluchtelingen en daarmee niet voldoet aan de taakstelling van de Spreidingswet. De gemeente heeft hier begin oktober een brief van het ministerie over ontvangen. Deze brief komt niet als een verrassing. Het college gaat in gesprek met het ministerie.

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.