gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Persoonlijke rondleiding door goudsmid Roelinde Boot

Roelinde-Boot-pr.jpg

Goudsmid Roelinde Boot heeft een fascinatie voor landkaarten. ‘Ik kan erbij wegdromen’, vertelt de Oosterbeekse kunstenaar die momenteel exposeert in de Koppelkerk. Op zondag 3 oktober geeft de goudsmid om 13.00 en 16.00 uur een persoonlijke rondleiding door de expositie Kunst...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Goudsmid Roelinde Boot heeft een fascinatie voor landkaarten. ‘Ik kan erbij wegdromen’, vertelt de Oosterbeekse kunstenaar die momenteel exposeert in de Koppelkerk. Op zondag 3 oktober geeft de goudsmid om 13.00 en 16.00 uur een persoonlijke rondleiding door de expositie Kunst | Ambacht, waarin zij - als één van de acht kunstenaars - exposeert.

Roelinde Boot (Oosterbeek, 1958) reist in gedachten over de hele wereld. Dat doet ze vooral op de landkaart. Als het maar kronkelt met allerlei paadjes en straatjes: dan is de kunstenaar in haar element. Uitgezaagde stukjes geëtst zilver inspireren haar tot het maken van eilandjes van geluk. In haar werk combineert ze industrie en ambacht.

Op zondag 3 oktober vertelt Roelinde Boot in twee persoonlijke rondleidingen door de expositie Kunst | Ambacht over haar werk, haar ambacht, haar inspiratiebronnen, en aan welke kunstenaars ze zich verwant voelt. De eerste rondleiding start om 13.00 uur; de tweede om 16.00 uur. De rondleiding duurt ongeveer 45 minuten. Omdat de plaatsen voor de rondleidingen beperkt zijn, is het verstandig om vooraf te reserveren.

Lees ook

DSC_9565.jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 4

Zaterdag was de vierde dag en tevens de laatste wandeldag van de Achterhoekse Wandeldagen, editie 2026. Vele deelnemers liepen er weer mee en deden mee aan de 12, 20, 30 en 40 kilometer.

15-5-2026 AWD (84).jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 3

Vrijdag was de derde dag van de Achterhoekse Wandeldagen. Vele deelnemers liepen er weer mee en deden mee aan de 12, 20, 30 en 40 kilometer.

1000039117 (002).jpg

Vierling geitenlammetjes geboren bij kinderboerderij De Schouw in Zutphen

Bij Kinderboerderij De Schouw in Zutphen is donderdagnacht bijzonder nieuws te vieren: geit Angel is bevallen van een gezonde vierling. De vier geitenlammetjes hebben inmiddels de namen Nova, Luna, Bella en Koen gekregen. Volgens de kinderboerderij maakt moeder Angel het goed en worden de lammetjes goed verzorgd.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.